Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Kronik ağrı tedavisine odaklanan sağlık girişimi Nalu Medical, 65 milyon dolar yatırım aldı

  • Konbuyu başlatan Candeğer Muradoğlu
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
C

Candeğer Muradoğlu

Misafir
Kronik ağrı tedavisi üzerine odaklanan Nalu Medical, 65 milyon dolar yatırım aldı. ABD merkezli şirketin yatırım turu, Novo Holdings tarafından yönetildi. Şirketin yatırım turunun diğer katılımcıları arasında Gilde Healthcare, MVM Partners, Endeavor Vision, Decheng Capital, Longitude Capital, Advent Life Sciences, Pura Vida ve Aperture Venture Partners yer aldı.

2014 yılında Daniel Pivonka, Lee Hartley ve Mike Partsch tarafından kurulan Nalu Medical, kronik ağrıyı tedavi etmeye odaklanmış bir sağlık teknolojisi şirketi. Şirketin ana odak noktası, minyatürleştirilmiş nörostimülasyon implantları geliştirmek ve bu implantlar aracılığıyla ağrıyı yönetmek. Bu implantlar, vücuttaki sinirsel aktiviteyi düzenlemek için elektriksel sinyaller kullanıyor. Genellikle cerrahi bir prosedürle yerleştirilen bu implantlar, kronik ağrı gibi durumların tedavisinde sıkça kullanılıyor.

Nalu Medical'ın geliştirdiği implantlar, küçük bir pil gerektirmeyen nabız jeneratörleri ve ince elektriksel kablolar aracılığıyla omurilik veya çevresel sinirlere bağlanıyor. Bu bağlantılar sayesinde implantlar, vücuttaki belirli bölgelere elektriksel darbeler göndererek ağrı sinyallerini bloke etmeye çalışıyor.

Şirket, geliştirdiği teknolojiyi hastalara başlangıçta geçici deneme süresiyle sunuyor. Yani uzun vadeli bir tedaviye geçmeden önce bu tedavinin kişiye nasıl yanıt vereceğini ölçme fırsatı tanıyor. Böylece kullanıcılar, kalıcı bir karar vermeden önce bu implantların etkinliğini ve uygunluğunu test etme imkanına sahip oluyorlar. Bu da kişisel deneyimlerini göz önünde bulundurarak tedavi seçenekleri hakkında daha bilinçli bir tercih yapmalarını sağlıyor.

Bu süreçte kişiler, kendi bedenlerinin tepkilerini gözlemleyerek, hangi tedavi seçeneğinin kendileri için daha etkili olduğunu daha iyi anlama fırsatı buluyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.