Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Kripto Para Borsaları, FCA Başvurularından Vazgeçiyor

  • Konbuyu başlatan elif tanriverdi
  • Başlangıç tarihi
E

elif tanriverdi

Misafir
Birleşik Krallık’ta kripto paralar konusunda giderek ciddileşen regülasyonlar nedeniyle; Finansal Davranış Otoritesi’ne (FCA) kayıt olmak için başvuran kripto para firmalarının sayısı azalıyor.


Reuters’in haberine göre, FCA’ya kayıt olmaktan vazgeçen kripto para şirketlerinin sayısı yaklaşık olarak; 1 ayda 4/1 oranında azaldı. Haziranın başında kayıt olmaktan vazgeçen şirket sayısı 51 iken ay sonunda bu rakam 64’e yükseldi. Bu haberin ülkedeki regülasyonlardan sonra dünyanın en büyük bankası olan Binance’ın faaliyetlerini durdurmasından sonra ortaya çıkması dikkat çekti. FCA’nın sözcüsüne göre, Binance kuruma kayıt yapmak için hazırladığı başvurusunu mayıs ayında geri çekti.

Birleşik Krallık, terörizmin finansmanı ve kara para aklamanın önüne geçebilmek için faaliyet gösteren tüm kripto para şirketlerinin FCA ’ya kayıt yaptırmasını istedi. Son kayıt tarihi ise 21 Mart 2022. Birkaç ay önce kripto para borsalarına karşı operasyon başladı. Ve şu ana kadar sorunsuz tamamlayan sadece 6 şirket olduğu; bunlardan sonuncusunun ise işlemlerini geçen hafta bitiren Mode Global olduğu belirtildi. Ülkeyi ilk olarak terk eden ise türev borsası devlerinden Bybit.

Kaynak : Kripto Blogu
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.