Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Kripto borsası HashKey, 100 milyon dolar yatırım ile "unicorn" statüsüne ulaştı

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
Hong Kong merkezli kripto borsası HashKey A Serisi yatırım turunda aldığı 100 milyon dolar yatırım ile değerlemesini 1.2 milyar doların üzerine çıkararak unicorn statüsüne ulaştı.

Yatırım turu ile ilgili açıklama yapan HashKey, yatırımcıların kimliğini gizli tutmayı tercih etti. HashKey, yatırımcılarını önde gelen kurumsal yatırımcılar ve lider web3 kurumları olarak nitelendirdi. Bloomberg paylaştığı haberde, kripto borsası OKX'in yatırım kolu OKX Ventures'ın yatırımcılar arasında yer aldığını öne sürse de; HashKey konu hakkında sessizliğini korudu.

🔥BIG NEWS!

We are proud to announce the completion of a Series A financing round of nearly 💰US 0 million at a pre-money valuation above 💰US billion.

The newly raised capital will be used to :
🗝️Solidify HashKey's #Web3 ecosystem
🗝️Accelerate the product… pic.twitter.com/EgpWA04SRN

— HashKey Group (@HashKeyGroup) January 16, 2024Öte yandan mayıs ayında Bloomberg, konuya yakın kaynakların ifadelerine yer vermişti. Bu ifadelere göre; HashKey, 1 milyar doların üzerinde bir değerleme ile 200 milyon dolara varan yatırım almak için erken aşamada görüşmelerde bulunuyordu. Bloomberg'ün yatırım konusundaki iddialarının doğrulanması yatırımcılar konusundaki iddialarının da doğru olabileceği kanısını uyandırıyor.

2018 yılında kurulan HashKey, Asya'da uçtan uca bir dijital varlık finansal hizmetler grubu olarak faaliyet gösteriyor. Şirket, operasyonlarını Hong Kong'un yanı sıra Singapur ve Tokyo'da da yürütüyor.

Ağustos ayında HashKey, Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC) aracılığıyla lisanslı bir borsa haline geldi. HashKey, Hong Kong'un bireysel yatırımcılarına hizmet verebilecek iki borsadan biri olarak konumlanıyor. Diğer borsa ise OSL.

Lansmandan sonraki dört ay içinde, HasKey'in kayıtlı kullanıcıları 155 bini aştı. Bununla beraber son 30 günde günlük ortalama işlem hacmi 630 milyon dolar oldu. Ayrıca HashKey, ondan fazla aracı kurum ve altı halka açık şirket ile stratejik ortaklıklar kurdu.

Bu arada SFC ve Hong Kong Para Otoritesi'nin (HKMA) ETF'lere müsade etmenin kapılarını araladığını belirtelim. HashKey'in COO'su Livio Weng, geçtiğimiz hafta yayınlanan bir röportajda Çin medya kuruluşu Caixin'e 10 firmanın spot ETF satışı için harekete geçmek istediğini söyledi.

Borsa, aldığı yatırımı, varlık yönetimi, bir blok zinciri düğümü doğrulama hizmeti, bir tokenleştirme hizmeti ve bir Web3 kuluçka kolu dahil olmak üzere farklı alanlarda kullanacak.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.