Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Kraken CEO’su; Bitcoin Sene Sonunda 100 Bin Dolar Olacak

• Konbuyu başlatan elif tanriverdi
  • Başlangıç tarihi
E

elif tanriverdi

Misafir
Kripto para borsası olan Kraken CEO’su Jesse Powell; altyapı paketini ve Polygon’da yaşanan 600 milyon dolarlık saldırıyı son olarak fiyat gidişatına kadar birçok konuda değerlendirme yaptı.

Daha önce Bitcoin’in Lamborhghini değerine ulaşacağını belirten Powell bu kez “Hala erken, sadece bekleyin. Sene sonu ya da 2022 başı 100 bin dolar fiyata ulaşacağımızı düşünüyorum” dedi.

Altyapı bütçe görüşmelerinin kripto paralarla ilgili kısmının da utanç verici olduğunu şu sözlerle ifade etti; “Büyük bir felaket bu. Yapılması gereken değişikliklerin yapılamaması ve bunun sadece bir senatör yüzünden olmaması utanç verici. Endüstri de beni hayal kırıklığına uğrattı. Bir araya gelemedik. Herkes, herkesle konuşmalıydı. Sonunda ne oldu? Kimsenin konuşmaya ihtiyaç duymadığı bir senatör ret oyu verdi. Elimizde ne varsa Temsilciler Meclisi’nde kullanmalıyız. Artık 100 kişi yerine 400 kişiyi ikna etmek zorunda olacağız. Bundan sonra sadece şirketler değil, kripto para yatırımcıları da bir güç olacak”

Powell, açık konuşmak gerekirse ben kripto para protokollerini denetleyen kontrolörlere, devlet regülatörlerinden daha çok güvenirim. Büyük kurumlar da hack’leniyor. Daha fazla regülasyona ihtiyacımız olduğunu düşünmüyorum. Sadece eğitime ihtiyacımız var. Şöyle düşünelim. İnternetin ilk dönemlerinde de insanlardan sadece bir internet sitesine girdi diye kimlik bilgileri istenseydi ne olurdu? Ya da potansiyeli görmezden gelinip, her şey kısıtlansaydı? Bunu da ‘koruma’ adı altında yapsalardı…

Elbette iyi olmazdı. Hala kripto para evreninin çok erken dönemlerindeyiz. Kripto paralarda insanların umut ettiği şeyler var. Finans dünyasına daha kolay katılabilmek ya da finansal özgürlüğünü elde edebilmek… Eğer bunların hepsini bir kutuya doldurup, kontrol etmeye kalkarsak tüm potansiyeli yok etmiş oluruz.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

Kraken CEO’su; Bitcoin Sene Sonunda 100 Bin Dolar Olacak yazısı ilk önce Kripto Blogu üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu