Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi KOBİ'ler için yapay zeka çözümleri sunan Zylon, Felicis liderliğinde 3,2 milyon dolar yatırım aldı

  • Konbuyu başlatan Gözde Ulukan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
G

Gözde Ulukan

Misafir
PrivateGPT'nin yaratıcıları Iván Martínez Toro ve Daniel Gallego Vico tarafından hayata geçirilen Zylon, 3,2 milyon dolarlık tohum öncesi yatırım turuyla birlikte piyasaya sürüldü. Felicis tarafından yönetilen tura LifeX Ventures, Zypsy ve Travis McPeak, Kirill Tashilov ve Hans-Christian Zappel'in de aralarında bulunduğu bir grup stratejik melek yatırımcı katıldı.

Zylon'un kurucu ortağı Iván Martínez Toro'nun, Tech.eu Summit London 2024 konuşmacıları arasında yer alacağını da belirtmeden geçmeyelim. Ayrıca Daniel Gallego Vico da Tech.eu Summit London 2024'te Startup Stage'de sahnede olacak.

Zylon, yazılımı kendileri yapamayan küçük ve orta ölçekli işletmeler başta olmak üzere çeşitli işletmeler için üretimsel yapay zeka çözümleri sunuyor. Zylon'un ürünü, modüler, özelleştirilebilir ancak temiz bir şekilde tasarlanmış bir web arayüzü etrafında inşa edildi. Aynı zamanda arka uçta Meta'nın Llama 2 ve Mistral'in Mixtral gibi ince ayarlanmış açık kaynak modelleri tarafından destekleniyor.

Zylon ile KOBİ'ler ve son kullanıcılar, yani teknik olmayan çalışanlar, belgeleri ve dosyaları sisteme kolay bir şekilde yükleyebiliyor ve ardından gerçekleştirmek istedikleri eylemleri tanımlayan butonlara tıklamalarına olanak tanıyor. Tüm bunlar tabii ki üretimsel yapay zeka desteği ile yapılıyor. Şirket şu anda sağlık, finans ve hukuk gibi sektörlerde çeşitli müşterilerle çalışıyor.

Bu noktada Zylon'un temelini PrivateGPT'nin oluşturduğunu söylemek mümkün. Zira GitHub'da 47.5 bin yıldıza sahip PrivateGPT, yalnızca kullanıcı gizliliğine saygı duymakla kalmıyor, aynı zamanda üretimsel yapay zeka pazarındaki teknik olmayan son kullanıcıların incelikli taleplerini de karşılayan bir platformun temellerinin atılmasına da ön ayak oluyor. Bu da karşımıza Zylon gibi bir platformu çıkarıyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.