Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Knight Online Nedir? Knight Hakkında Temel Bilgiler

Knight Online Nedir?​

Knight Online, MGame Corporation yapımcılığında Noah System tarafından geliştirilen çok oyunculu bir online oyundur. Dünyanın farklı ülkelerinde milyonlarca oyuncu tarafından oynanmaktadır. Bazı ülkelerde ücretli olsa da dünya çapında genelde ücretsiz olarak oynanmaktadır. Knight Devasa oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunu (MMORPG)'dur.

Knight Online Parti sistemine dayalı, Kore'de başarılı olmuş ilk online oyundur. Bu oyunda Seviye atlama, eşya düşürme ve birinci sıraya çıkma gibi özellikler ön planda değildir. 'Knight Online'ı' başarılı ve özel kılan, parti kurarak oyuncuların birbirlerine yardım etmesi, beraber seviye atlaması , kendine has bir oyun tarzının olmasıdır. Knight Online'ın en büyük gücü muazzam savaşlarıdır.

ConceptArt_17.jpg

Oyuncular insan ırkı olan El Morad ve Orc ırkı olan Karus milletlerinden birini seçmek durumundadır. Zafer için, her oyuncu kendi milleti ile birlikte hareket etmelidir.
Savaş sırasında kahraman olan oyuncu, kral tarafından bir ünvan ve ödül parası alacaktır. Ek olarak kahraman, bir kalenin lordu olur ve kaleyi yönetir.

Knight Online Nasıl Oynanır?​

Knight Online tek başınıza veya arkadaşlarınızla birlikte oynayabileceğiniz bir oyun türüdür. Bu oyunda 19 farklı server vardır. Oyunu oynamak isteyen bir kişi bu serverlardan birini tercih etmek zorundadır. Oyuna girdiğinizde Human ya da Org ırklarından birini seçerek oyuna başlarsınız. Oyunda level sistemi mevcuttur. Oyundaki canavarları keserek xp kazanırsınız ve bu xp’ler sonucunda level atlarsınız. Oyundaki en son level 83’dür. Oyunda pk sınıfları vardır. Bu sınıflar Andream, Base, Cz olmak üzere 3’e ayrılmıştır. Adream, 59 level üstü iseniz oynayabileceğiniz bir sınıftır. Base, 69 level üstü iseniz oynayabileceğiniz bir sınıftır. Cz ise her levelde girebileceğiniz bir sınıftır.

Oyuna başladığınızda Asas/ Rogue, Mage, Priest, Warrior olmak üzere 4 karakterden birini seçerek oyuna başlarsınız. Daha sonra oyunda bulunan canavarları keserek altın ve eşya toplayarak karakterlerinizi güçlendirebilirsiniz. Oyun içerisinde yer alan özel etkinliklere katılarak daha keyifli zaman geçirebilirsiniz ayrıca bu etkinliklerden ödüller kazanabilirsiniz.

Oyundaki Karakterlerin Özellikleri​

Oyun içerisinde birbirinden farklı özelliklerde 4 ayrı karakter bulunmaktadır. Bu karakterler hakkında ki bilgiler aşağıda ki gibidir.

Knight-Online-GEM-Droplar%C4%B1-2020.jpg

Asas Karakteri​

Bu karakter oyunda güçsüz olarak ifade edilen bir şampiyondur. Ancak asaslar minor özellikleri ile manalarından belirli bir kısmını alarak canlarını doldurabilirler. Bu özellik savaşlarda çok işe yaramaktadır. Ayrıca asaslar haritada uzak bir noktaya gidecekleri zaman hem kendini hem de arkadaşlarını hızlandırırlar. Kullanacakları skilerle canavarların canını çok kolay azaltabilirler.

Mage Karakteri​

Bu karakterler büyücülük özelliklerine sahiptir. Örneğin anında şehre ışınlanabilirler ya da sizi herhangi bir yere ışınlayabilirler.

Warrior Karakteri​

Bu karakter tam bir tanktır. Canı çok fazla olduğu için savaşlarda en önde giderek takım arkadaşlarını korur ve onların rakipleri kesmesine yardımcı olur. Özel canavarları keserken canavarın vereceği hasarı karşılar ve takım arkadaşlarına yardımcı olurlar.

Priest Karakteri​

Knight Online oyununda warrior ile mage arasında bulunmaktadır. Yani warriorlar gibi çok canları varken mageler gibi büyü yapabilirler. Bu karakterin oyunda kendini tek başına kasması zordur. Bu nedenle partilere ihtiyaç duyarlar.

Özet​

d4fdff02d2be5dca16c4732eda957fda.jpg

Carnac Dünyası​

Kızıl bir gökyüzünden iki mavi ay göründüğünde, ölü askerlerin ruhları yeryüzünün çatlaklarından yükselecek, cehennemden kaçan canavarlar sonsuz bir savaşı başlatacak ve Minark Ormanındaki yeşil sis perdesi aralandığı gün, uzun zamandır gizli kalmış sırlar kapısı açılacaktı.

Adonis' te Gözyaşları​

Gri gökyüzünden kızıl yağmurlar düşmeye başladığında, cennetten sürün edilen Cypher' ın çılgınca katliamı başladı.. Tanrılar, bu delilikten kurtulmak için kendilerine dua eden halka cevap vermediler. Bu hayatta kalmak için yapılan ürkütücü savaş tam 7 yıl sürdü. Tüm nehirler ve okyanuslar savaşçıların kanlarıyla doldu, taştı.. Bütün bunların ardından, bitmek bilmeyen bu savaşın hikayesi, annelerin dilinde şarkı haline geldi ve çocuklarına miras kaldı.

Cypher' in Laneti​

Piana Şövalyeleri, dünyanın diğer ucuna kadar Cypher' in peşinden gittiler. Onu, kendi şeytani büyüsünde yakaladılar.. Cypherin lanetli siyah kanı akıyordu. Şövalyeler Cypher' in etrafını sardılar ve ona Tanrı' nın kendisini yok edeceği söylenen yasak büyüyü yaptılar. Biraz zaman sonra, Cypher' in lanetli çığlıkları duyuldu.: "Bana kim zulmettiyse, siyah kan ile lanetlenecektir !" Aniden yeryüzünü bir ışık girdabı kapladı ve gökyüzü tekrar mavi olduğunda artık orada kimse kalmamıştı. Piana Şövalyeleri artık Ölüm Lordu Cypher ile beraber dünyanın diğer ucundaydılar. Zaman geçti ve şövalyeler yeni hayata başladılar. El Morad onlara, Cypher' in siyah kanını taşıyan bir sürü çocuk verdi. Bazı çocuklar vahşi doğaya sürüldüler, bazıları karanlık ve nemli bataklıklarda yaşamak zorunda kaldılar ve bazıları ise halktan gizlenerek şehirlerde yaşamaya çalıştılar. Bu lanetli çocuklara diğer insanlar, "Tuarek" adını verdiler.

Sonsuz Savaş​

İnsanlar, vücutlarında bulundurduklarına inandıkları şeytani enerjiye karşı kendilerini korumak için Tuarek' leri katlettiler. Hayatta kalan Tuarekler, El Morad dışına kaçmak zorunda kaldılar vebuzlarla kaplı Iskanz dağında, Karus ulusunu inşa ettiler. İki ulus 200 yıl boyunca savaş halinde kaldılar. İki ulus birbirlerinin topraklarını işgal etmek için değil, hayatta kalmak için savaştılar ! Oyuncular, bu iki ulustan birini zafere taşımak için bir seçim yapmalılar.

Ruşen

Moderator
Yönetici
Fotoğrafları görünce çok beğendim, oyunun kalitesinin bu kadar olmasa da benzer olduğunu düşündüm videolara baktım biraz. Ama uzaktan yakından alakası yok? Ben eski videolara mı bakıyorum? Yoksa bu Knight wallpaper ile gerçeğin bir alakası yok mu?

Theaa

Uzman Üye
Uzman Üye
Fotoğrafları görünce çok beğendim, oyunun kalitesinin bu kadar olmasa da benzer olduğunu düşündüm videolara baktım biraz. Ama uzaktan yakından alakası yok? Ben eski videolara mı bakıyorum? Yoksa bu Knight wallpaper ile gerçeğin bir alakası yok mu?
Maalesef wallpaper ile oyundaki kalitenin gerçekten uzaktan yakından alakası yok 😔

Metaren

Administrator
Yönetici
Knight gerçekten berbat grafiklere sahip. Yıllarca Silkroad oyuncuları ile Knight oyuncuları grafik kalitesi sebebiyle birbiriyle alay etmiştir. Kazanan senin yorumunda olduğu gibi Silkroad Online seçilmiştir.

WebSiteTanitim

Yeni üye
Grafikleri çok berbat fakat oynanabilirliği ve kontrolü inanılmaz güzeldi. 2000'li yıllarda oynamak çok zevk veriyordu gece ayrı gündüz ayrı. Bir neslin ortaokul-lise-üniversite çağlarını berbat hale getiren oyunun adıdır xD