Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Klinik deneyler için dijital ikizler geliştiren Unlearn, 50 milyon dolar yatırım aldı

  • Konbuyu başlatan Arden Papuççiyan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
A

Arden Papuççiyan

Misafir
Sağlık alanında kullanılmak üzere dijital ikizler geliştiren bir girişim olarak karşımıza çıkan Unlearn, yeni bir yatırım aldığını duyurdu. Unlearn tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, C serisi yatırım turunda 50 milyon dolar yatırım aldı.

Unlearn'ün 50 milyon dolarlık C serisi yatırım turu, Altimeter Capital liderliğinde gerçekleşti. Yatırım turuna, Altimeter Capital haricinde ise şirketin mevcut yatırımcıları arasında yer alan Radical Ventures, Wittington Ventures, Mubadala Capital, Epic Ventures ve Necessary Venture Capital da katıldı.

Alınan 50 milyon dolarlık yeni yatırım ile birlikte Unlearn girişiminin bugüne kadar aldığı toplam yatırım ise 135 milyon dolara ulaştı. Unlearn tarafından aktarılan bilgilere göre yatırım, Ar-Ge çalışmaları yapmak ve ekibin büyütülmesi için kullanılacak.

2017 yılında Charles Fisher tarafından San Francisco'da kurulan Unlearn, makine öğrenimi ve yapay zeka kullanarak klinik deneylere katılacak olan kişilerin dijital ikizlerini geliştiriyor. Söz konusu dijital ikizler, araştırmacılara katılımcıların sağlık sonuçları hakkında detaylı fikirler verebiliyor.

Unlearn girişiminin temel hedefi ise yapay zeka ve dijital ikiz teknolojilerini daha da geliştirerek tıp alanında deneme yanılmayı ortadan kaldırarak daha sağlıklı sonuçlar elde edilmesini sağlamak. Klinik bir deneyde her hasta için dijital ikizler oluşturmak adına ilaç, biyoteknoloji şirketleri ve akademik araştırmacılarla birlikte çalışan Unlearn, TwinRCT çözümü ile birlikte klinik deneylerin çok daha verimli bir şekilde yapılmasını sağlıyor.

Sağlık alanına odaklanan dijital ikiz şirketlerinin her geçen gün yeni bir yatırım ile karşımıza çıktığını da paylaşalım. Sağlık alanında dijital ikizler geliştiren Twin Health'in 50 milyon dolar yatırım aldığını da geçtiğimiz Aralık ayında sizlere aktarmıştık.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.