Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Website Tanıtım Klavye Hız Testi

Bu içerik, konuyu başlatan üyemizin tavsiyesidir. MWTR ile herhangi bir bağlantısı bulunmamaktadır.

ercan5263

Yeni üye
Her kullanıcının klavyede hızlı yazmayı bilmesi gerekir. Klavyede hızlı yazmayı öğrenmenin, artan doğruluk ve azaltılmış hatalar gibi birçok faydası vardır. Klavyede hızlı yazmayı öğrenmek zor olabilir, ancak bunu çok daha kolay hale getirmenin yolları vardır. Sizde ne kadar hızlı yazdığınızı öğrenmek için klavye hız testi yapabilirsiniz.
İlk olarak, bir bilgisayar klavyesi, gerektiğinde daha hızlı yazmanıza olanak tanır. Standart bir klavyede doğru tuşları unutmak kolaydır. Bu, özellikle görme bozukluğu olan yaşlı bireyler için bir sorun olabilir. Bir bilgisayar faresi, her hareketi ayrı ayrı yazmak zorunda kalmadan imleci istediğiniz gibi hareket ettirmenize olanak tanır. Ek olarak, makrolar ve programlar, yalnızca tek bir tuşa basarak karmaşık eylemleri gerçekleştirmek için tuşları ayarlamanıza olanak tanır. Daha da iyisi, istediğiniz kadar hızlı çalışabilmeniz için hızınızı ayarlamanın kolay olmasıdır.
Bir karakterin hızı, tuş konumu ve tuş mekanizması tarafından belirlenir. Tuş mekanizması, klavyenin bir tuşa bastığınızda hareket eden kısmıdır. Her tuşun hızı, tuşu basılı tutma şeklinize göre belirlenir. Bu faktörleri bilmek, klavyede hızlı yazmayı öğrenmenize yardımcı olacaktır. Ek olarak, becerilerinizi geliştirmek, daha hızlı ve daha doğru olmanıza yardımcı olabilir. Her kullanıcının becerilerini geliştirmek için zaman harcaması gerekir, böylece hızlarını ve doğruluklarını geliştirebilirler. Ayrıca klavye başında vakit geçirmek, yazarken krampları ve yorgunluğu önlemenize yardımcı olur. Daha hızlı yazmaya çalışmadan önce cihazınıza, kurulumunuza ve alışkanlıklarınıza alışmanız önemlidir. Bu, elinizden gelenin en iyisini yapmanızı ve yazarken yorgunluktan kaçınmanızı sağlar.
Kurulumunuzu veya performans alışkanlıklarınızı değiştirmeden klavye becerilerinizi geliştirmenin birçok yolu vardır. En yaygın yol, bilgisayarınızda veya mobil cihazınızda fiziksel bir klavye ile pratik yapmaktır. Bir uygulama veya oyun konsolu ile bir uygulama veya oyun konsolu üzerinde de pratik yapabilirsiniz. Ayrıca programlarda veya oyunlarda karakterleri veya kelimeleri tekrar ederek doğruluk konusunda endişelenmeden pratik yapabilirsiniz. Son olarak, ihtiyaçlarınıza ve bütçenize bağlı olarak birkaç ay veya yıl boyunca çevrimiçi olarak alabileceğiniz daktilo kursları vardır. Herkes bunları tekrar tekrar uygulayarak yeni beceriler öğrenir. Bu, klavyede hızlı yazmayı öğrenmeyi çok daha kolaylaştırır; ayrıca komutlarınızla çok daha hızlı ve daha doğru olmanızı sağlar. Ayrıca, kurulumunuzu veya performans alışkanlıklarınızı değiştirmeden hızınızı geliştirmenin birçok yolu vardır.
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.