Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Justin Sun, Kurucusu Olduğu Tron’dan Ayrılıyor!

  • Konbuyu başlatan elif tanriverdi
  • Başlangıç tarihi
E

elif tanriverdi

Misafir
Justin Sun Kurucusu Olduğu Tron-dan Ayrılıyor

Tron kurucusu Justin Sun, görevinden ayrıldığına dair açıklama yaptı. Ardından Granada Hükümetinin, Dünya Ticaret Örgütü Büyükelçisi oldu.
Sun, Tron vakfının gelecek yıla kadar dağılacağını ve üç merkez noktasının (justinsuntron, BitTorrent, uTorrent) Tron sisteminden ayrılacağını açıkladı. Tron topluluğu tarafından TRON ağı, seçilerek 27 temsilci tarafından yönetilecek.

Justin Sun, fikir babası olduğu Tron’u “TRON token holder’lara” bıraktı. Sun, El Salvador’un Bitcoin’i yasallaştırmadaki başarısını gördükten sonra Latin Amerika ülkelerinde kriptoyu meşrulaştırmak için harekete geçti.Justin Sun; “Kariyerim, gelecekte blokzincir teknolojisinin ulusal düzeyde meşrulaştırılması üzerine odaklı olacak.” şeklinde açıklamada bulundu.

Kripto adaptasyonunun konusunda Sun, Granada ve Bahamalar gibi Karayip ülkeleri hakkında oldukça olumlu düşünüyor.

Sun, Granada’nın blokzinciri bağlantılı işlerde avantajlarından bahsetti;

  • Ada, İngilizce’yi bir resmi dil olarak kabul ediyor.
  • Coğrafik olarak Amerika’ya yakın.
  • Oldukça iyi üniversiteler bulundurmakla beraber iyi bir eğitim sistemine sahip. Bu sayede gelecekte yeni blokzinciri geliştiricileri yetiştirebilir.
  • Eğer blokzinciri endüstrisinin meşrulaşması konusunda; Granada ile başarı sağlarsa bu işi daha yavaştan alan Çin ve ABD gibi ülkeleri teşvik edebilir. Çin’de kripto madenciliği ve ticareti yasaklanırken Amerika’da ise SEC; bir spot Bitcoin borsa fonunu (ETF) onaylamamakta ısrarcı davranıyor.

Bu karar, Bitcoin’in %25’lik bir düşüş göstermesinin ardından geldi. Buna karşın Sun, kısa dönemdeki belirsizliğe olumlu bakıyor.

ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesinin, altı kripto yöneticisi ile yaptığı görüşmeden sonra sektörün; yavaş ilerleme gösteren ve kripto yasallaşmasına; muhafazakar bir bakış açısıyla yaklaşan Amerika’ya her şeyiyle güvenemeyeceğini belirtti.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!Justin Sun, Kurucusu Olduğu Tron’dan Ayrılıyor! yazısı ilk önce Türkiye'nin Kripto Blogu | En Güncel Kripto Para Haberleri üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.