Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Jony Ive'ın yerini alan Evans Hankey, Apple'dan ayrılıyor

  • Konbuyu başlatan Arden Papuççiyan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
A

Arden Papuççiyan

Misafir
Apple'ın en önemli isimleri arasında bulunan tasarımcı Jony Ive'ın 20 yılı aşkın sürecin ardından Apple'dan ayrıldığını 2019 yılının Haziran ayında sizlere aktarmıştık. Bugün edindiğimiz bilgilere göre Apple'ın tasarım departmanında önemli bir ayrılık daha gerçekleşti.

Apple ile ilgili yaptığı doğru tahminler ile tanınan Bloomberg'ten Mark Gurman tarafından paylaşılan bilgilere göre Jony Ive'dan sonra görevi üstlenen ve yıllardır Apple'da görev yapan Evans Hankey de şirketten ayrılıyor. Donanım ürünlerinin tasarımından sorumlu olan Hankey, Apple'da endüstriyel tasarım başkan yardımcısı olarak görev yapıyordu.

Gurman'ın paylaştığı bilgilere göre Evans Hankey, önümüzdeki 6 ay boyunca Apple'da çalışmaya devam edecek ve sonrasında şirketten ayrılacak. Hatırlatmak gerekirse Evans Hankey, geçtiğimiz 3 yıl boyunca baş tasarım sorumlusu olarak tüm Apple donanım ürünleri üzerinde çalıştı.


Mark Gurman tarafından paylaşılan bilgilere göre Evans Hankey'in ayrılışı Apple tarafından resmen paylaşılmasa da şirket çalışanlarına duyurulmuş durumda. Evans Hankey'in ayrılmasından sonra ortaya çıkan asıl soru ise Apple'ın baş tasarım sorumlusunun kim olacağı.

Bloomberg’de yer alan bilgilere göre henüz Evans Hankey'in yerine kimin geçeceği ile ilgili herhangi bir duyuru yapılmadı. Konu ile ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.