Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Kripto Japonya’da Kripto Para Yasası Değişiyor

  • Konbuyu başlatan Aylin Canel
  • Başlangıç tarihi
DİKKAT ! Kripto para piyasası kontrol veya tahmin edilebilir değildir. Anlık değişimler ile kazanç elde edebileceğiniz gibi, ciddi mali zararlar ile karşılaşabilirsiniz. Aşağıdaki içerik konuyu başlatanın sorumluluğunda ve bilgilendirme amaçlıdır. Ticari tavsiye değildir.!
A

Aylin Canel

Misafir
Japonya-da Kripto Para Yasası Değişiyor

Batılı ülkelerdeki Rus oligarkların kripto para kullanımına ilişkin endişeler Japonya’ya da sıçradı. Hükümet yetkililerinden gelen açıklamalarda; ülkede döviz ile döviz işlemleri yasasının yeniden gözden geçirilerek değişikliklerin yapılacağı belirtildi.

Rus oligarkların Batı yaptırımlarını delmemesi için harekete geçen ülkelere Japonya eklendi. Hükümet kabinesi lideri Hirokazu Matsuno, bugün yaptığı açıklamada; hükümetin döviz ve döviz işlemleri yasasında değişiklik yapacağını belirtti. Matsuno, Rusların dijital varlıklar vasıtasıyla yaptırımları delmemesi için böyle bir hamle yapacaklarını ifade etti.

Başbakan ve Maliye Bakanı da Konuştu


Bugünkü parlamento toplantısında Japonya başbakanı Fumio Kishida; ilgili kanunun değiştirilmesi gerektiğini belirtti. Kishida’nın bu açıklamasının, geçen hafta Belçika’da katıldığı G-7 zirvesinden dönüşünde gelmesi de dikkat çekti. Ülkenin maliye bakanı ise Reuters’e yaptığı açıklamada; değişiklik için görüşmelerin sürdüğünü ancak daha fazla detay veremeyeceğini ifade etti.

“Bankalar gibi kripto para borsaları da kontrol edilecek”


Konuyla ilgili konuşan Japon araştırma ve teknoloji şirketi Mizuho’nun başekonomisti Saisuke Sakai de yaptığı değerlendirmede değişikliğin muhtemelen kripto para borsalarını da kapsayacağını ifade etti. Ayrıca bu borsaların bankalar gibi denetleneceğini ve müşterilerin Rus bağlantılı işlemler yapıp yapmadıklarının belirleneceğini de dile getirdi.
Bu ayın başlarında da, Japonya’nın mâli regülatörü, ülkedeki yaklaşık 30 kripto borsasına, yaptırım hedeflerinin varlık işlemleri yapmaması yönünde uyarı göndermişti.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!Japonya’da Kripto Para Yasası Değişiyor yazısı ilk önce Türkiye'nin Kripto Blogu | En Güncel Kripto Para Haberleri üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.