Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Japonya’da Dört Kişi Kripto Yatırımcılarını Dolandırdı!

E

elif tanriverdi

Misafir
Asahi Shimbun Digital’in aktardıklarına göre Japonya’daki kripto para yatırımcılarına; yüklü miktarlarda kazanç elde edeceklerini vadederek kandıran dört şahıs tutuklandı.

Binlerce kripto yatırımcısını dolandırdığı Şüphesiyle tutuklanan isimler; Oz Project adlı bir projenin yöneticisi olan Shoji Ishida (59), Yukihiro Yamashita (61), Takuya Hashiyada (46) ve Masamichi Toshima (52) oldu. Bu isimlerin, yapay zekayla kripto para ticareti yaptıkları iddia ediliyor.

Söz konusu dörtlü, müşterilere yüksek oranlarda kâr elde edeceklerini vadetti. Dörtlünün 20.000 yatırımcıyı 6 milyar yen, yani 468.2 milyon lira dolandırdıkları iddia ediliyor. Söz konusu 4 şahıs yatırımcıları paralarının dört ay içerisinde iki buçuk kat artacağını vadetmiş.

Yatırımcılara otomatik olarak alım-satım yapan yapay zeka sayesinde; ayda %60 ve üstü oranlarda kazanç elde edecekleri vadeden Oz Project temsilcileri; projeyle ilgili seminerler düzenleyerek yatırımcı topladılar. Projeye inanan yatırımcılar da ailelerini ve arkadaşlarını da davet ederek projenin büyümesine katkı sağladı.

Kaynak : Kripto Blogu
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.