Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

İtalya Hükümeti Binance Hakkında Bildiri Yayımladı!

E

elif tanriverdi

Misafir
İtalya menkul kıymetler piyasa düzenleyicisi Binance hakkında bir bildiri yayımladı. Bildiride İtalyan Şirketler ve Borsa Komisyonu (CONSOB), Binance Group ve bağlı şirketlerinin İtalya’da yatırım hizmetleri sağlama ve faaliyet gösterme yetkilerinin olmadığını belirtti.

Menkul kıymetler piyasa düzenleyici kurum CONSOB,; küresel kripto para borsasının asıl web sitesi Binance.com adresine atıfta bulunarak Binance’in İtalya’daki yasal statüsünün olası etkileri hakkında uyardı. CONSOB yatırımcılara seçimlerinde dikkatli olunmasını tavsiye etti. Ticaret hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance hakkında İtalyan halkını uyardı. Böylece İtalya da Binance hakkında uyarı yayınlayan ülkeler arasına girdi.

CONSOB; “Her durumda, yatırımcılar kripto para varlıklarıyla ilgili işlemlerin karmaşıklığı; yüksek volatilitesi ve güvenlik açıkları sebebiyle anında algılanamayan riskler oluşabileceği konusunda bilgilendirilmelidir.” dedi.

Geçtiğimiz günlerde, İtalya merkezli hukuk firması Lexia Avvocati; şirketin vadeli işlemlerle ilgili kurallarını ihlal ettiğini iddia etmişti. Ve Binance’deki işlemlerden kaynaklı zararı geri almak için borsaya karşı yasal işlem başlattığını duyurdu. İtalyan Şirketler ve Borsa Komisyonu (CONSOB) yetkilileri haricinde daha önce; Polonya, Almanya, Birleşik Krallık, Cayman Adaları, Tayland, Kanada, Japonya, Singapur ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yetkililer de Binance’e karşı uyarıda bulunmuştu.

Kaynak : Kripto Blogu
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.