Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

İsviçre’nin İlk Kripto Para Fonuna Onaylandı!

E

elif tanriverdi

Misafir
İsviçre’nin finans piyasalarını denetleyen FINMA, kripto paralara daha fazla yatırım yapacak fona onay verdi.

Crypto Market Index Fund adlı yatırım fonu; İsviçre yasalarınca kripto varlık olarak sayılan varlıklara yer verecek. Çarşamba günkü açıklamaya göre “kripto varlık” terimi; blokzinciri veya dağıtılmış defter teknolojisine (DLT) dayalı varlıkları kapsıyor.

Ancak bu fona yalnızca nitelikli yatırımcıların katılabilecek. Alternatif yatırımlar için başka fon kategori değerlendiriliyor.

Yatırım fonuyla ilgili varlık türünün barındırdığı riskler nedeniyle; yalnızca yeteri kadar işlem hacmi olan kriptoparalara ve Mali Eylem Görev Gücüne (FATF) üye ülkelerde yer alan platformlar aracılığıyla yatırım yapabilecek.

Fon için yönetim ve saklama hizmeti sağlayan kuruluşların; bildirim işlemlerinde ve risk yönetiminde bazı özel koşullara uygulanacak.

Kaynak : Kripto Blogu
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.