Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

İspanya Merkez Bankası Kripto Para Şirketlerin Kaydını Almaya Başladı!

E

elif tanriverdi

Misafir
İspanya’da kripto para borsası olarak faaliyet gösteren, alım- satım ve saklama gibi kuruluşların merkez bankasına kayıt yaptırması gerekecek.

Bu açıklamadan sonra İspanya’da kayıt için başvuruda bulunan kripto para hizmeti sunan kuruluşların; suç gelirlerinin aklanması ve terörizm finansmanı ile mücadele kapsamında aldıkları önlemlere ilişkin bazı belgeler ve risk analiz raporu sunmaları gerekecek.

Yapılan açıklamaya göre İspanya Merkez Bankası, başvuruları üç ay içerisinde değerlendirecek.

Kayıt yükümlülüğü İspanya pazarında ve İspanya merkezli olan kriptopara hizmeti sunan tüm gerçek ve tüzel kişileri bağlayacak. İspanya Merkez Bankasına daha önceden kayıt yaptıran tüm kuruluşların kripto paralar için ayrıca başvuruda bulunması gerekecek.

Kaynak : Kripto Blogu
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.