Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi iOS 17.4 ile Apple Cash kullanılarak sanal kart oluşturulabilecek

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
iOS 17.4 beta sürümünde iPhone kullanıcıları Apple Cash kullanarak sanal kart oluşturabiliyor. İlk olarak Reddit kullanıcıları tarafından fark edilen bu yeni yöntem sayesinde kullanıcılar, Apple Pay'in mevcut olmadığı durumlarda bile Apple Cash ile ödeme yapabiliyor. Böylece Apple, Venmo benzeri hizmetler karşısında elini güçlendirmiş oluyor.

Apple Cash'te sanal kart nasıl oluşturuluyor?​


Paylaşılan bilgilere göre özelliğin şu an için sınırlı sayıda beta test kullanıcısına açıldığını belirtelim. Özelliğe erişmek için Cüzdan uygulamasını açarak Apple Cash kartına tıklamanız gerekiyor. Eğer özellik size açıldıysa bakiye kısmının altında sizi sanal kart oluşturmaya davet eden bir mesaj ile karşılaşacaksınız.


Numarayı oluşturduktan sonra menüdeki üç nokta üzerinden yeni oluşturduğunuz kart bilgilerini görüntüleyebilirsiniz. Bu bilgiler arasında son kullanma tarihi ve 3 rakamlı güvenlik kodu da yer alıyor. Bununla beraber Apple Cash, Apple Pay işlemleri için ayrı bir kart numarası kullanıyor.

Apple Cash'te yerini alması beklenen bu değişiklik, aslında uzun süredir Apple Card'da mevcuttu. Özelliğin Apple Cash'te de varlık göstermesi, kullanıcıların Apple Pay'in desteklenmediği noktalarda da ödemeler yapmasına imkan tanıyor. Kullanıcılar, Apple Cash kart numaralarını otomatik doldurma özelliğine ekleyerek, bankadan para aktarma süreçlerinden de kurtulmuş oluyor. iOS17.4'ün Mart ayının ilk günlerinde kullanıcıların ilgisine sunulması bekleniyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.