Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi iOS 17.2 ile gelenler: Journal uygulaması ve uzamsal video desteği

  • Konbuyu başlatan Gözde Ulukan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
G

Gözde Ulukan

Misafir
Apple'ın iOS 17.2 güncellemesi yeni iPhone'lar için kullanıma sunuldu. Güncelleme, telefondaki verilerden yararlanarak hayatınızdaki olaylar hakkında yazmanızı sağlamak için tasarlanan Apple'ın yeni Journal uygulamasının yanı sıra uzamsal videolar kaydetme seçeneğini de sahip.

İlk olarak haziran ayında gerçekleşen WWDC'de duyurulan Journal uygulaması, hayatınızdaki küçük ve büyük anlar hakkında düşünmenizi sağlamayı amaçlayan sağlık ve zindelik odaklı bir özellik olarak karşımıza çıkıyor. Journal, ziyaret ettiğiniz yerler, çektiğiniz fotoğraflar veya yaptığınız egzersizler dahil olmak üzere telefonunuzun verilerini baz alıyor. Bu verilere dayalı olarak yaşadıklarınız hakkında not almanızı sağlıyor. Kısacası, adından da anlaşılacağı üzere gerçek bir "günlük" görevine sahip.

iOS 17.2 ile gelen bir diğer özellik de, eylül ayında iPhone 15 ile birlikte duyurulan uzamsal video kaydetme desteği. Bu özellik, üç boyutlu video oluşturmak için telefonun ana ve ultra geniş kameralarından aynı anda görüntü kaydederek çalışıyor. Özelliğin, gelecek yılın başında piyasaya sürülmesi planlanan Vision Pro ile ilişkilendirildiğini de belirtmek gerek.

iOS 17.2 ile gelen diğer özellikler arasında iPhone 15 Pro'nun Eylem Düğmesini ifadeleri çevirecek şekilde ayarlama özelliği, yeni Hava Durumu widget'ları ve Mesajlar uygulaması için bir konuşmadaki ilk okunmamış mesaja hızlıca atlama gibi özellikler bulunuyor.

Apple'ın ertelediği özellikler​


Bunların yanı sıra Apple, iOS 17.2'nin yayınlanmasının ardından web sitesini güncelleyerek daha önce bu yıl geleceği vaat edilen iki özelliği ise resmi olarak erteledi. Apple'a göre, iOS 17'nin otellerde AirPlay özelliği ve Apple Music ortak çalma listeleri 2024 yılına ertelendi.

Apple Music'te ortak çalma listeleri desteği başlangıçta iOS 17.2 betalarına dahil edilmişti. Apple, spam ve kötüye kullanımla ilgili endişeler nedeniyle özelliği kaldırdı. Web sitesi şimdi özelliğin 2024 yılına kadar geri dönmeyeceğini söylüyor. Bu arada Apple, iOS 17'nin otel odalarında AirPlay özelliğinin de 2024'e ertelendiğini söylüyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.