Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi İntiharı önlemeyi odağına alan sağlık girişimi Vita Health, 22.5 milyon dolar yatırım aldı

  • Konbuyu başlatan Candeğer Muradoğlu
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
C

Candeğer Muradoğlu

Misafir
Odak noktası "intiharı önlemek" olan sağlık girişimi Vita Health, 22.5 milyon dolar yatırım aldı. ABD merkezli şirketin A serisi yatırım turuna LFE Capital, CVS Health Ventures, Athyrium Capital Management, Flare Capital Partners, Connecticut Innovations, CU Healthcare Innovation Fund ve HopeLab katıldı.

Vita Health, yeni yatırımı operasyonel büyüme için kullanacağını açıkladı. Şirketin 2022'de 8.38 milyon dolar yatırım aldığını da hatırlatalım.

2021 yılında Lynn Hamilton ve Seth Feuerstein tarafından kurulan şirket, kullanıcılarına intihar düşüncesi, duygusal zorluklar konusunda destek uzaktan sağlık hizmeti sunmayı amaçlıyor. Her yaş grubunda intihar düşüncesine sahip bireylere teleterapi ve psikiyatri hizmeti sağlıyor.

Şirket, kullanıcılara bir dizi terapi seansı veya psikiyatrik danışmanlık oturumu sunarak bireylerin duygusal refahlarını artırmayı, stresle başa çıkmayı öğrenmeyi ve genel olarak zihinsel sağlıklarını iyileştirmeyi amaçlıyor. Bunun yanı sıra Vita Health, toplumda zihinsel sağlık sorunlarına karşı farkındalığı artırmayı, intihar oranlarını azaltmayı hedefliyor.

Yaptıkları işin amacı kulağa tuhaf gelse de şirket, önemli bir soruna parmak basıyor. Dünya genelinde yılda ortalama 700 bin intihar vakası yaşanıyor. Bu vakaların yüzde 77'si düşük ve orta gelir grubundaki ülkelerde gerçekleşiyor. Dünya Sağlık Örgütü'nün 2019 verilerine göre, 15-29 yaş arasındaki bireyler arasında intihar, dünyada en çok ölüme neden olan dördüncü sebep olarak ön plana çıkıyor. ABD'de intihar ederek ölen insan sayısının oranının 2021'den 2022'ye kadar yüzde 2.6 arttığını da söylemek mümkün.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.