Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Instagram'ın resminiz ve avatarınız arasında geçiş yapan yeni dinamik profil fotoğrafı özelliğini tanıttı

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
Instagram resminiz ve avatarınız arasında geçiş yapan yeni dinamik profil fotoğrafı özelliğini tanıttı. Özelliği Twitter hesabından duyuran Instagram, bundan böyle profil resminizin diğer tarafına avatarınızı yerleştirebileceğinizi ifade etti.

New profile pic, who this?

Now you can add your avatar to the other side of your pic — and people who visit your profile can flip between the two 🪙 pic.twitter.com/hEyzW4G19W

— Instagram (@instagram) January 24, 2023Bu yeni özellik öncesinde profilinizde sergilemek için profil resminiz ve avatarınız arasında seçim yapmanız gerektiğini hatırlatalım. Özelliği kullanmak için profil resmini düzenle seçeneği üzerinden profil resminizin yanına avatarınızı eklemeniz yeterli. Bu işlemin ardından profil resminiz ve avatarınız, otomatik olarak profilinize eklenecek ve her iki görsel arasında geçiş yapılabilecek.

Görünen o ki; Meta, uygulama ailesinde Avatar kullanımının yaygınlaşması için yeni bir yöntem ile karşımızda. İlk olarak 2022'nin şubat ayında Meta, 3D Avatar'ları Instagram, Facebook ve Messenger'da yaygınlaştıracağını açıkladı. Ayrıca bu dönemde şirket ilk kez Instagram Hikayeler ve DM'lerde de 3D Avatar'ların etkin bir şekilde kullanılmasını sağlayacağını belirtti.

Mark Zuckerberg 2022'nin Haziran ayında Facebook'ta paylaştığı bir gönderi ile Facebook, Instagram ve Messenger'da Avatars Store isimli avatarlara özel bir mağaza açacaklarını duyurdu. Böylece kullanıcılara, avatarlarına stil kazandırmak için dijital kıyafetler alabilme imkanı tanındı.

Meta uygulama ailesi kapsamında Avatarlar 2022'nin aralık ayında WhatsApp'ta da yerini alırken, Avatars Store için özel anlaşmalar yapmaya devam etti. Son olarak Meta ve NBA, Meta'nın Avatar Mağazası'nda NBA lisanslı görünümlerin yer alması için yeni bir ortaklığa imza attı. Bu yeni özellik ile birlikte NBA lisanslı Avatar görünümlerinin Instagram profillerini de süsleyeceğini söylemek mümkün.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.