Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Instagram'ın canlı yayınlar için yeni özelliği: Live Producer

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
Instagram Canlı yayınlar, yeni bir güncelleme ile yeni özelliklere kavuştu. İçerik üreticileri bundan sonra Live Producer ve yayın yazılımlarını kullanarak daha kapsamlı Instagram canlı yayınları gerçekleştirebilecek.

Live Producer, Instagram'daki içerik üreticilerinin Instagram kamerası dışında yapım araçları kullanmasını sağlıyor. Böylece içerik üreticileri, ekstra kameralar, yayına dışardan dahil edebilecekleri mikrofonlar ve grafikler kullanabiliyor. Live Producer özelliği yalnızca instagram.com üzerinden masaüstü sürümü ile kullanıcıların ilgisine sunuluyor.

Eğer Instagram'da profesyonel bir hesaba sahipseniz, OBS veya Streamlabs gibi yayın yazılımları üzerinden canlı yayın yapabileceksiniz. Şirket, bu sayede yayıncıların içeriklerini bir üst seviyeye taşımasını umduğunu belirtiyor.

Live Producer nasıl çalışıyor?​Instagram.com'a giderek oluştur menüsünün altından yayın bağlantısını ve yayın yazılımları için sunulan anahtarı almanız gerekiyor. Canlı yayınınızı, yayın yazılımları üzerinden kurduktan sonra Live Producer'a giderek, yayınınızın Instagram Canlı yayınlarda nasıl görüneceğini kontrol edebilirsiniz.

Live Producer'da gerçekleştirdiğiniz bu kontrolün ardından yine Live Producer'da "Go Live" düğmesine basarak canlı yayınınızı başlatabilirsiniz. Canlı yayını başlattığınızda yorumlar sekmesi üzerinden yayın boyunca gönderilen yorumlara erişebilirsiniz. Yayınınız tamamlandığında yine Live Producer üzerinden yayını bitirmeniz mümkün.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.