Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Instagram, sahte takipçileri silmeyi kolaylaştırıyor

  • Konbuyu başlatan Gözde Ulukan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
G

Gözde Ulukan

Misafir
Meta, kullanıcıların akışlarındaki spam ve bot içerikleri kontrol altına almalarına yardımcı olmak için Instagram'da yeni araçlar sunmaya başlıyor. Bu kapsamda Instagram, yorumlarda, etiketlerde, hikaye görüntülemelerinde ve takipçilerde spam'i tanımlayan otomatik algılama sistemini geliştirdi. Kullanıcılar ayrıca gönderilerinin topluluk kurallarına uygun olup olmadığı konusunda da bilgilendirilecek. Bu araçlar önümüzdeki haftalarda kademeli olarak kullanıma sunulacak.

Spam içerikler toplu olarak silinecek ve sahte takipçiler filtrelenebilecek​


Instagram'ın moderasyon sistemleri sahte takipçileri ve spam içerikleri işaretleyecek ve kullanıcıların bu içerikleri toplu olarak silmelerine olanak tanıyacak. Şüpheli spam veya bot hesaplar incelenmek üzere ayrı bir gelen kutusuna filtrelenecek.

Bir hesabın spam olmaması durumunda, kullanıcılar spam olmayan talebi onaylayabilecek ve bu hesapları takip listesine ekleyebilme imkanına sahip olacak. Bununla birlikte onaylanmayan hesaplar 30 gün sonra otomatik olarak kaldırılacak. Spam olarak etiketlenen gönderiler, onaylanmadığı sürece içerik oluşturucuların hesaplarında görüntülenmeyecek.

Kullanıcılar, gönderilerinin içerik politikalarını ihlal etmesi durumunda Instagram'dan uygulama içi bildirimler alacak. Bu güncellemenin gönderilerin "Keşfet" sayfasından ne zaman engellendiğini gösteren ve kullanıcıların benzer hatalardan kaçınmasına yardımcı olan yakın tarihli bir güncellemenin ardından geldiğini de belirtelim.

Instagram Hikayeleri için ise bu uygulama, spam olarak kabul edilen hesaplardan hikaye görüntülemelerini gizleyerek platformda daha temiz ve daha özgün bir kullanıcı deneyimi sağlamayı deniyor.

Şirket, 2021'de şüpheli anahtar kelimeler içeren mesajları gizleyen "Gizli Kelimeler" aracını halihazırda tanıtmıştı. Önümüzdeki güncellemede ise Instagram, gelişmiş yorum filtreleme aracı aracılığıyla şüpheli spam'leri düzenlemeye başlamayı hedefliyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.