Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Instagram Reels'in içerik süresi 1 dakika olacak

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
T

Tuğçe İçözü

Misafir
Instagram'ın TikTok klonu Reels, 15 saniyelik video formatı ile Instagram'ın sevilen içerik türleri arasında yerini aldı. Ancak bu popüler kısa içerik formatı, akışta paylaşılan videolar gibi daha uzun bir içerik formatına dönüşmeye hazırlanıyor. Geçen ay 15 saniyeden 30 saniyeye çıkan içerik süresi, bundan böyle 60 saniye olacak.

Instagram, Reels'in içerik süresini neden uzatıyor?​


Bu arada TikTok'un da platformunda 60 saniyelik videolara yer verdiğini belirtmekte fayda var. Videoların 60 saniyeye ulaşmasıyla TikTok'un platformdaki etkileşimi zirveye ulaştı. Ortaya çıkan sonuçlardan memnun olan TikTok, kısa bir süre önce içerik üreticilerinin içerik süresini 3 dakikaya kadar çıkardı. İçerik süresinin artması ile TikTok'taki içeriklerin kısa parodilerin ötesine geçerek, derinlik ve çeşitlilik kazanacağı aşikar.

Tüm bu gelişmelerin ardından Instagram'In attığı adımlara baktığımızda; Instagram'ın da platformdaki etkileşimi artırmak için içerik süresini uzattığını söylemek mümkün. Ayrıca pazarlama profesyonellerinin de bildiği üzere, Instagram algoritması, reels içeriklerine sahip hesapların görünürlüğünü önceliklendirerek, içerik formatını uygulamanın merkezine alıyor.

Önümüzdeki günlerde tıpkı TikTok'ta olduğu gibi Instaram'da da Reels dikeyinde özelliklerin içerik üreticilere açıldığını ve içerik formatının süresinin daha da artırıldığını görebiliriz.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.