Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Instagram, Reels videolarını indirmeye izin vermeye başladı

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
Instagram yöneticisi Adam Mosseri'nin Instagram kanalında açıkladığına göre; Instagram, herkese açık Reels içeriklerine indirme özelliği getirdi. Daha önce TikTok'ta da gördüğümüz video indirme özelliği, videoların farklı platformlarda paylaşılmasını kolaylaştırıyor.

Bir süredir, kendi platformunda yayınlanan TikTok filigranına sahip içeriklerle mücadele eden Instagram, sonunda çözümü indirme özelliğinde buldu. Böylece kullanıcılar, indirdikleri Reels içeriklerini başka platformlarda kullanabilecek.

Reels içerikleri nasıl indirilir?​


Reels indirme özelliği, şu an için yalnızca ABD'deki kullanıcılara açıldı. Bu özellikten faydalanmak isteyen kullanıcıların, paylaşım ikonuna basarak indir seçeneğini tercih etmesi yeterli.


Gizli hesapların Reels videoları indirilemez​


Yazının başında da belirttiğimiz üzere gizli hesapların paylaştığı Reels içerikleri indirmeye açık değil. Kullanıcılar, yalnızca herkese açık hesapların Reels içeriklerini indirebilir. Bununla beraber, Reels içeriklerinin indirilmesini istemeyen herkese açık hesaplar, hesap ayarlarından bu özelliği kapatabilir.

İndirilen Reels içeriklerinin ise Instagram filigranına sahip olup olmayacağı henüz bilinmiyor. Ancak şimdiye kadar kullanıcıların kendi Reels içeriklerini indirirken bir filigran ile karşılamadığını belirtmekte fayda var.

TikTok ile başlayan filigranlı içerik meselesi aslında pek çok sosyal ağı etkiledi. Instagram 2021'de TikTok filigranı bulunan içerikleri öne çıkarmayı bırakırken, YouTube indirilen Shorts içeriklerine filigran eklemeye başladı. Eğer Instagram da indirilen Reels içeriklerine filigran eklerse, TikTok ve YouTube gibi diğer sosyal ağların içerik akışında rol çalmaya başlayabilir.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.