Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Instagram, Reels videolarını indirme özelliğini herkes için aktifleştirdi

  • Konbuyu başlatan Gözde Ulukan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
G

Gözde Ulukan

Misafir
Instagram, haziran ayında herkese açık olarak görüntülenebilen Reels videolarını indirme özelliğini kullanıma sunmuş ancak bu özelliği, ABD'deki mobil kullanıcılarla sınırlı tutmuştu. Şimdi ise Instagram başkanı Adam Mosseri, özelliğin dünya çapındaki tüm kullanıcılara sunulduğunu duyurdu.

Bundan böyle uygulamayı kullanan herkes, gizli hesaplara ait olmayan Reels videolarını cihazlarına indirebilecek ve daha sonra görüntülemek üzere kaydedebilecek. Bu noktada kullanıcıların tek yapması gereken Paylaş düğmesine dokunmak ve içeriği indirmeye başlamak.

İsteyen kullanıcıların, hesapları herkese açık olsa da indirmeyi kapatabileceklerini de belirtelim. Bunun için Ayarlar ve Gizlilik - Reels and Remix yolunu izlemek yetiyor. Eğer bu kısım henüz görünmüyorsa kısa bir süre sonra aktif edilecektir.

Mosseri, indirilen Reels videolarının, TikTok videolarına benzer şekilde, hesabın kullanıcı adıyla birlikte Instagram filigranına sahip olacağını açıkladı. Buna ek olarak, Reels videoları yalnızca orijinal parçalarla puanlanmışlarsa müzikle birlikte gelecek. Instagram, arka plan olarak lisanslı müzik kullanılmışsa videodan sesleri çıkaracak.

TikTok'un video indirme özelliği, içerik oluşturuculara videoları platformlar arasında paylaşmanın kolay bir yolunu sunduğu için uygulamaya daha fazla kullanıcı çekmeye yardımcı oluyor. TikTok'a sahip olmayan kişiler, takip etmek istedikleri içerik oluşturucuları bulurlarsa veya daha fazla benzer türde içerik görmek isterlerse platforma kaydolmaya karar verebiliyorlar. Zaten Instagram'da bile birçok TikTok videosuna rastlamak mümkün, bu da özelliğin ne kadar aktif kullanıldığını gösteriyor.

Benzer bir durum kısa bir süre sonra Instagram için de geçerli olabilir. Bu şekilde hem platforma daha fazla kullanıcı gelebilir hem de hesaplar daha fazla takipçiye ulaşabilir.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.