Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Instagram, Reels ve gönderiler için gönderi planlama özelliği üzerinde çalışıyor

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
2021 yılında canlı yayınları planlama özelliğini yayına alan Instagram, şimdi de Reels ve gönderiler için gönderi planlama özelliği üzerinde çalışıyor. İlk olarak Twitter kullanıcısı @WFBrother'ın keşfettiği test sürümü, kısa bir sonra şirket tarafından doğrulandı.

@WFBrother'ın tweetine göre kullanıcılar özelliğe "Gelişmiş Ayarlar" seçeneği üzerinden erişebiliyor. Gönderiyi planlamak için mobil üzerinden gönderi oluştururken, "Bu gönderiyi planla" seçeneğinin yanındaki açma kapama butonunu aktif hale getirmeniz yeterli.

Ayrıca gönderiyi planlamanın ardından " Planlanan içerikler" sekmesinde de görüntüleyebiliyorsunuz. Bu kısımdan gerektiğinde gönderileri yeniden planlayabileceğinizi belirtelim.

Now you can schedule posts on the Instagram app! ✨

You can schedule posts and reels by going to Advanced settings when creating new content. #Instagram @MattNavarra pic.twitter.com/yJykq108wK

— ㆅ (@WFBrother) October 18, 2022Bu arada Uygulamalardaki gizli özellikleri keşfetmesiyle tanınan Alessandro Paluzzi, gönderi planlama özelliğin ilk aşamalarını Temmuz ayında duyurmuştu.

Tüm bu gelişmelerin kamuoyuna yansıması ile Meta sözcüsü özellik üzerinde çalıştıklarını doğruladı:

“Küresel topluluğumuzun belirli bir yüzdesi ile içerik planlama yeteneğini test ediyoruz”

Şirket son bir kaç yıldır Instagram içerikleri için planlama özelliğini Facebook Creator Studio üzerinden kullanıcılar sunmaktaydı. Ancak bu yeni özellik ile birlikte planlama deneyimi mobil uygulamaya taşınmış oluyor.

Yıllar içinde Hootsuite ve Buffer gibi sosyal ağ içerik planlama araçları, kendi başına yeni bir pazar yarattığını hatırlatmakta fayda var. Hatta yerelden RADAAR gibi başarılı girişimlerin pazarda kendi yerini yarattığını gördük. Bu yeni özelliğin yayına alınmasıyla içerik planlama ve analiz araçlarının nasıl etkileneceğini hep birlikte izleyip göreceğiz.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.