Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Instagram, önerilen içeriklerin kontrolü için 2 yeni özellik test ediyor

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
Geçtiğimiz haftalarda Adam Mosseri, Instagram'da yaşanan 4 farklı durumun tepkiye sebep olduğunu aktarmıştı. Bu 4 durumdan biri de öneri algoritmasıydı. Şirket bu tepkilere karşı harekete geçerek Instagram'daki önerilerde kullanıcıların daha fazla kontrol sahibi olması için 2 yeni özellik üzerinde çalışmaya başladı.

Bu özelliklerden ilki Keşfet sekmesinde ilgilenmediğiniz birden fazla gönderiyi seçip "İlgilenmiyorum" diye işaretlemenizi sağlıyor. İşaretlemenin ardından gönderiler ve söz konusu gönderilere benzer içerikler hemen gizleniyor. Şirket, şimdiye kadar her bir içerik için "İlgilenmiyorum" seçeneğini sunuyordu ancak şimdi tek bir seferde bir çok içeriği işaretleyerek Instagram akışınızı hızlıca değiştirmeniz mümkün.


Bir diğer özellik ise belli metinde ya da hastaglerde; belli kelimelere, emojilere ve deyimlere sahip içeriklerin, kullanıcılara önerilmemesini sağlıyor. Kullanıcılar, görmek istemediği kelimeleri, emojileri ve deyimleri Instagram'a ekleyerek, bunları içeren gönderileri görmenin önüne geçebilecek. Şirket özelliği yakın zamanda test etmeye başlayacağını açıkladı.


Şirket paylaştığı blog gönderisinde test ettiği yeni özellikleri açıklarken, daha iyi bir kullanıcı deneyimi için Instagram'da mevcut olan özellikleri hatırlattı. Kullanıcılara, Hassas İçerik Kontrolü, Önerilen İçerikleri Sessize Alma ve İlgilenmiyorum seçeneğini etkin bir şekilde nasıl kullanabileceklerini aktardı. Ayrıca şirket kullanıcı tabanını Favoriler ve Takip akışlarını kullanmaya teşvik etti.

Hatırlarsanız, Instagram'da önerilen içerikleri 30 gün boyunca sessize almanın yolunu sizlerle paylaşmıştık. 30 günlük sessize alma ile karşılaştırdığımızda, test edilen bu yeni özelliklerin daha hızlı ve kalıcı bir çözüm sunduğunu söyleyebiliriz.

Adam Mosseri, Instagram'a eklenen özellikleri ve öneri algoritmasını eleştiren kişilere karşılık olarak, bu alanda daha fazla çalışmaları gerektiğini ve insanlara daha fazla kontrol sunmaları gerektiğini itiraf etmişti. Görünen o ki; Mosseri, kullanıcı tabanını memnun etmek için hızlıca hareket etti.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.