Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Instagram, mesajlardaki "görüldü" bilgisini gizlemeye izin verecek

  • Konbuyu başlatan Gözde Ulukan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
G

Gözde Ulukan

Misafir
"Okundu" ve "görüldü" bilgileri birçok kişinin kanayan yarası olmaya devam ediyor. Artık kimse kimseden hiçbir şeyi gizleyemiyor ve bunun sonucunda "mesajımı görmüşsün, neden cevap vermedin?" soruları havada uçuşuyor. Aslında birçok platformda bu bilgiyi kapatmak mümkün olsa da Instagram'da henüz böyle bir özellik söz konusu değildi. Şimdi ise işler değişiyor.

Yakında, Instagram kullanıcıları mesajlarda okundu bilgisi kullanma konusunda bir seçeneğe sahip olacak. Mark Zuckerberg ve Adam Mosseri, Instagram Broadcast kanallarında değişikliğin şu anda test aşamasında olduğunu duyurdu ve Mosseri, geçişin yanı sıra bu özelliğin nasıl göründüğünü gösteren bir görsel de paylaştı.


Bu ayar aynı zamanda kişilerin gizliliğini de koruyabilir, bu nedenle okundu bilgisini kapatmanın nedeni bir mesajdan kaçınmak olmayabilir.

Okundu bilgisini gizleme seçeneği uzun bir süre önce WhatsApp'ta kullanılmaya başlanmıştı ve bu seçenek etkinleştirildiğinde çift tik maviye dönmüyordu. Açık olduğunda ise birisi mesajı okuduğunda tikler maviye dönüyordu. Instagram'da okundu bilgisini devre dışı bırakma seçeneği "Gizlilik ve Güvenlik" ayarları altında mevcut olacak ve görülen mesajların kaybolduğu Vanish Mode'a ek olarak sunulacak.

Özelliğin tam olarak ne zaman aktif edileceği ise şu an belirsiz, ancak Zuckerberg ve Mosseri tarafından tanıtılmış olması bunun kısa bir süre sonra gerçekleşeceğini ortaya koyuyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.