Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Instagram, İki faktörlü kimlik doğrulama için WhatsApp'ı kullanmaya başlayabilir

A

Arden Papuççiyan

Misafir
Özellikle sosyal medya hesaplarımızın güvenliğini sağlayan bir sistem olarak karşımıza çıkan İki faktörlü kimlik doğrulama, genelde SMS ile birlikte kullanılıyor. Oldukça basit bir çalışma mantığınza sahip olan iki faktörlü kimlik doğrulama, SMS ile size gelen tek kullanımlık şifreler ile çalışıyor.

Edindiğimiz bilgilere göre Instagram, iki faktörlü kimlik doğrulama için SMS yerine WhatsApp'ı kullanmaya başlayabilir. Ortaya çıkan görsellere göre Instagram, iki faktörlü kimlik doğrulama özelliği altında WhatsApp ile gönder seçeneği sunacak.

#Instagram is working on the possibility of receiving authentication codes (2FA) on #WhatsApp 👀 pic.twitter.com/OeNwHZRArm

— Alessandro Paluzzi (@alex193a) May 22, 2021Bu özelliği kullanmak için tek yapmanız gereken ise WhatsApp ile gönder seçeneğini seçtikten sonra çıkan alana numaranızı yazmanız. Sonrasında ise normal şartlarda SMS ile gelen tek kullanımlık şifre SMS yerine WhatsApp üzerinden size iletilecek.

Instagram ve WhatsApp'ın aynı şirkete (Facebook) bağlı olduğu düşünüldüğünde Instagram için iki faktörlü doğrulama şifrelerinin WhatsApp üzerinden gönderilmesi her iki şirket için de oldukça mantıklı bir karar. Söz konusu özelliğin henüz geliştirme aşamasında olduğunu ve ne zaman kullanıma sunulacağına dair herhangi bir bilgi paylaşılmadığını da ekleyelim.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.