Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Instagram, IGTV ile akıştaki videoları birleştirdiği yeni Instagram Video'yu duyurdu

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
T

Tuğçe İçözü

Misafir
Instagram dün IGTV ve akıştaki videoların Instagram Video formatı altında birleştiğini açıkladı. Instagram Video, insanların yeni video içeriklerini daha kolay bulabilmeleri için akışa ek olarak profilde Video sekmesinde yer alacak. Sekmenin profilde IGTV'nin yerine gelmiş olması ise, Instagram'ın uzun video içerik formatında geri adım attığını gösteriyor.


Instagram video ile gelen yeni özellikler​


Instagram Video ile beraber kırpma, filtre, insan ve konum etiketleme gibi yeni video özellikleri de kullanıcıların ilgisine sunuluyor. Ayrıca akıştaki video ön izleme süresi 60 saniye olurken, reklam olarak kullanılan videoların ön izleme süreleri ise 15 saniye olarak karşımıza çıkıyor.


Video reklamlarındaki değişiklikler​


Instagram Video güncellemsi ile birlikte, gönderi istatistikleri ve video istatistikleri tek bir ölçümde birleşiyor. Böylece işletmeler ve içerik üreticileri videolarının performansını çok daha kolay bir şekilde ölçebilecek.

Her ne kadar Profildeki ikon görünümü değişse de; uzun video formatı olan IGTV'nin de platformdaki varlığını sürdüreceğini belirtelim. Bu kapsamda IGTV Reklamları ise Instagram Akış İçi Video Reklamları olarak kullanıcıların karşısına çıkacak.

İşletmeler uzunluğu 60 saniyeye kadar olan videolarla reklam verebilecek. Gereklilikleri yerine getiren içerik üreticileri ve markalar da uzun formatlı videolarla hedef kitlelerine ulaşabilecek.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.