Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Instagram, içeriklerinizin neden Keşfet sekmesine çıkmadığını açıklayacak

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
Instagram yayınladığı yeni şeffaflık araçları ile içeriklerinizin neden Keşfet sekmesinde yer almadığını açıklayacak. Profesyonel hesaba sahip kişiler için Hesap Durumu alanına yeni açıklamalar ekleyecek. Bu açıklamalar sayesinde kullanıcılar, içeriklerinin takipçiler dışındaki Instagram kullanıcılarına önerilip önerilmeyeceğini anlayabilecek.

Bu noktada söz konusu öneriler sayesinde Keşfet, Reels ve Akış'ta daha fazla kullanıcıya erişebildiğinizi belirtelim. Eğer hesabınız, takipçiler dışındaki Instagram kullanıcılarına önerilmeye uygun değilse, örnek bir içerik üzerinden Instagram'ın önerileri için hangi temel standartları karşılamadığınız belirtilecek.

Aynı şekilde Topluluk kurallarını ihlal eden içerikleriniz mevcut ise bunları da aynı alanda görebileceksiniz. Kullanıcılar, Öneri Standartlarına uymayan içeriklerini kaldırarak, hesaplarının ve içeriklerinin daha fazla görünürlüğe kavuşmasını sağlayabilecek.

Hesap Durumu'na Ayarlar üzerinden Hesap seçeneğine dokunarak erişmeniz mümkün.

✅ Account Status Update ✅

We're expanding Account Status so professional accounts can understand if their content may be eligible to be recommended to non-followers.

Here’s how to get to it: Profile -> Menu -> Settings -> Account -> Account Status pic.twitter.com/QbxjQF06vR

— Adam Mosseri (@mosseri) December 7, 2022Adam Mosseri de paylaştığı bir gönderi ile bu yeni özelliğin nasıl işlediğini detaylandırdı. Bu yeni güncellemeyle birlikte içerik üreticilerinin daha geniş kitlelere ulaşması sağlanırken, Instagram'ın moderasyon süreçleri de şeffaflık kazanıyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.