Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Instagram, fotoğraf paylaşma uygulaması imajından sıyrılarak eğlence ve videoya yönelmek istiyor

  • Konbuyu başlatan Gözde Ulukan
  • Başlangıç tarihi
G

Gözde Ulukan

Misafir
Instagram başkanı Adam Mosseri, Instagram'ın artık bir fotoğraf paylaşım uygulaması olmadığını açıkladı. Mosseri'nin sosyal medya hesaplarında yayınlandığı videoda, şirketin TikTok ve YouTube gibi rakiplerinin başarısını gördükten sonra eğlence ve videoya yönelmek istediği bilgisi yer aldı. Instagram, bu misyonuyla videoyu nasıl daha geniş bir şekilde kullanabileceklerini ve kullanıcıya sunabileceğini deneyecek; tam ekran, sürükleyici, eğlenceli, mobil öncelikli videolar odak noktası olacak.

Mosseri, Instagram’ın kullanıcılara yayınlarında tam ekran videolar göstermeyi planladığını söylüyor. Buna, halihazırda takip etmedikleri hesaplardan gelenler ve kullanıcılara önerilen videolar da dahil olacak. Kullanıcılar, önümüzdeki aylarda Instagram’ın bu değişikliklerle ilgili denemelerini görmeye başlayacaklarını söyledi.

Changes are coming to video on Instagram 📺

At Instagram we’re always trying to build new features that help you get the most out of your experience. Right now we’re focused on four key areas: Creators, Video, Shopping and Messaging. pic.twitter.com/ezFp4hfDpf

— Adam Mosseri 😷 (@mosseri) June 30, 2021Aslında bu Instagram için oldukça büyük bir değişim. Çünkü bu zamana kadar hep kendi takip ettiklerimizden gelen paylaşımları ana sayfamızda görmeye alıştık. İçerik sunumundaki bu değişiklik, Instagram’ın TikTok'un direkt rakibi olmasına neden olacak. Tabii ki bu noktada Instagram'ın Ağustos 2020′de Reels’ı piyasaya sürerek TikTok ile rekabeti bir öncelik haline getirdiğini de belirtelim.

Mosseri, insanların eğlenmek için Instagram’a geldiğini ve bu alanda sıkı bir rekabet olduğunu söylüyor. Yapacak daha çok şey olduğunu belirten Adam Mosseri, bu değişimi benimsemek zorunda olduklarını dile getiriyor.

Sonuç olarak, kullanıcılara takip etmedikleri konular için öneriler göstermek ve tam ekran bir deneyim sunarak videoyu daha sürükleyici hale getirmek de dahil olmak üzere Instagram'ın yakında birçok yenilikle karşımıza çıkacağını söyleyebiliriz. Bu değişiklikler sonucunda Instagram'ın neye benzeyeceğini ise hep birlikte göreceğiz.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.