Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi İnşaat teknolojilerine odaklanan BotBuilt, 12,4 milyon dolar tohum yatırım aldı

  • Konbuyu başlatan Arden Papuççiyan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
A

Arden Papuççiyan

Misafir
Robotik ve yapay zeka teknolojileri, her geçen gün gelişmeye ve farklı sektörlerde karşımıza çıkmaya devam ediyor. Robotik ile inşaat sektörünü buluşturan bir girişim olarak hizmet veren BotBuilt, yeni bir yatırım aldığını duyurdu. BotBuilt tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, 12,4 milyon dolar tohum yatırım aldı.

BotBuilt'in 12,4 milyon dolarlık tohum yatırımı, 35 milyon dolar değerleme üzerinden gerçekleşti. Yatırım turunun katılımcıları arasında ise Y Combinator, Ambassador Supply, Shadow Ventures ve Owens Corning yer alıyor. BotBuilt, aldığı yatırım ile birlikte üretim operasyonunu ve ekibini büyütmeyi hedefliyor.

2020 yılında Brent Wadas, Colin Devine ve Barrett Ames tarafından ABD'de kurulan BotBuilt, sunduğu robotik ve yapay zeka odaklı özellikler ile birlikte inşaat süreçlerinin daha hızlı bir şekilde tamamlanmasını hedefliyor. Hem yazılım hem de donanım çözümlerine sahip olan BotBuilt, kullanıcılarına 3 adımlı bir plan sunuyor.

BotBuilt, ilk olarak sahip olduğu yapay zeka destekli yazılım ile birlikte inşaatı gerçekleştirilecek konut projesinin tamamını dijital olarak oluşturuyor. Sonrasında ise oluşturulan tasarımdaki ölçülere göre tüm evin parçalarını robotlar ile birlikte üreten BotBuilt, montaja hazır olarak üretilen parçaları inşaat alanına teslim ediyor.

BotBuilt'in üretim bandında hem yapay zeka ile kontrol edilebilen robotik kolların hem de 3D yazıcıların yer aldığını da ekleyelim. BotBuilt kurucu ortağı Barrett Ames tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, şu an için 10 inşaat firması ile birlikte 2 binden fazla proje üzerinde çalışıyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.