Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

İngiltere Merkez Bankası Dijital Para İçin Fikir Alacağını Açıkladı!

E

elif tanriverdi

Misafir
İngiltere Merkez Bankası (BoE) merkez bankası dijital parası (CBDC) için sektörünün öncüsü olan isimlerden fikir alacağını açıkladı.

Merkez bankası dijital parası (CBDC) çalışmalarını ilerletmek için kurulan; katılım forumu ve teknoloji forumu çalışma grupları; finans, teknoloji, blokzinciri gibi sektörlerin ve akademi dünyasının önde gelen isimlerini barındırıyor.

Her iki çalışma grubunda HSBC, Morgan Stanley, SWIFT, PayPal, Google, Diem Association, Cambridge Üniversitesi, Mastercard, IBM, Dünya Ekonomi Forumu, Spotify gibi kuruluşların temsilcileri yer alıyor.

İngiltere Merkez Bankası (BoE) ve Maliye Bakanlığı; CBDC’yle ilgili politik hususlarda ve işlevsel gereklilik hakkında bilgi almak; CBDC’nin tasarım, uygulama ve işletim açısından doğuracağı pratik zorlukları anlamak için uzman kişilerde çalışacak.

Diğer forumdaki temsilciler ise CBDC’nin teknolojik zorluklarına hakkında değerlendirme yapacak.

Merkez bankası dijital parasının yeni fırsatlar ve de yeni zorluklar getirebileceğini düşünen BoE; milli dijital parasını hayata geçirip geçirmeme konusunda henüz net bir karar vermedi.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.