Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi İki üst düzey yönetici daha Apple'dan ayrılıyor

  • Konbuyu başlatan Arden Papuççiyan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
A

Arden Papuççiyan

Misafir
Jony Ive'ın ardından donanım tasarımı departmanının başına geçen ve yıllardır Apple'da görev yapan Evans Hankey'in Apple'dan ayrılacağını geçtiğimiz haftalarda sizlere aktarmıştık. Bugün karşımıza çıkan yeni bilgilere göre iki üst düzey yönetici daha şirketten ayrılıyor.

Bloomberg tarafından aktarılan bilgilere göre Evans Hankey'in ardından Apple'da online perakendeden sorumlu başkan yardımcısı olarak görev yapan Anna Matthiasson ve Chief Information Officer olarak görev yapan Mary Demby şirketten ayrılacak.

Paylaşılan bilgilere göre Mary Demby'nin emekli olmaya karar verdiğini ve bu nedenle şirketten ayrıldığını da ekleyelim. Anna Matthiasson Apple'ın online mağazasından, Mary Demby ise online mağazanın teknolojik altyapısından ve diğer Apple servislerinden sorumluydu.

Bloomberg'ün paylaştığı bilgilere göre Anna Matthiasson yerine 18 yıldır Apple bünyesinde çalışan Karen Rasmussen geçecek. Şu an için Mary Demby'nin yerine kimin geçeceği ile ilgili ise herhangi bir bilgi bulunmuyor. Son dönemlerde Apple'dan ayrılan yöneticilerin sayısı giderek artıyor.

Kısa süre önce Apple'da gizlilik şefi olarak çalışan Jane Horvath'ın da şirketten ayrılacağı çalışanlarla paylaşılmıştı. Geçtiğimiz ayda ise Apple'ın tedarik biriminin başkan yardımcısı olan Tony Blevins şirketten kovulmuştu. Son birkaç aya baktığımızda 4 kadın üst düzey yönetici Apple'dan ayrılmış oldu.

Apple'ın yönetim kadrosunda önemli bir değişim rüzgarı olduğu aşikar. Konu ile ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.