Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

İddia: Özel Facebook Ekibi WhatsApp Konuşmalarımızı Okuyor!

FWTR RSS

Moderator

Gündeme bomba gibi düşen Facebook raporunu, New York merkezli ProPublica şirketi yayınladı!​


Uçtan uca şifrelendiği belirtilen ve uzun uzun anlatılarak birçok detaylı bilgisi paylaşılan WhatsApp sohbetlerimizin aslında uçtan uca şifrelenmediğine dair rapor ProPublica firması tarafından yayınladı.

Bahse konu firma, Facebook bünyesinde binlerce sözleşmeli personelin WhatsApp sohbetlerini incelediğini belirtti. Austin, Dublin, Singapur ve Teksas’ta milyonlarca kullanıcının mesajları inceleyen binlerce Facebook çalışanı olduğu belirtilirken Mark Zuckerberg eleştiri yağmuruna tutuldu.

whats-1024x538.jpg

Uygunsuz içeriklerin incelenmesi​


WhatsApp sohbetlerini takip eden algoritmanın uygunsuz olarak işaretlediği görsel ve mesajlar için özel ekip ve özel yazılımların kullanıldığı, tüm içeriklerin kontrol altında olduğu belirtildi.

Yaklaşık üç yıl önce, uçtan uca şifreleme sistemi açıklanırken, gönderici ile alıcı arasında herhangi bir durak – bekleme – kontrol noktası olmadan içeriklerin kullanıcılar arasında transfer edileceği belirtiliyordu. Ancak ilgili firmanın raporu bu durumu tamamen inkar eden bir tutum içerisinde!

Kişisel verilerin izinsiz kullanılması, ticari amaçlar ile üçüncü firmalara veri satışı gibi birçok konuda defalarca kez mahkemelik olan Facebook INC. için önümüzdeki süreci sizler için takip ediyor olacağız.

Okumaya devam et...
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.