Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forum'a kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

İddia: Özel Facebook Ekibi WhatsApp Konuşmalarımızı Okuyor!

FWTR RSS

Moderator
Katılım
20 May 2021
Mesajlar
28

Gündeme bomba gibi düşen Facebook raporunu, New York merkezli ProPublica şirketi yayınladı!​


Uçtan uca şifrelendiği belirtilen ve uzun uzun anlatılarak birçok detaylı bilgisi paylaşılan WhatsApp sohbetlerimizin aslında uçtan uca şifrelenmediğine dair rapor ProPublica firması tarafından yayınladı.

Bahse konu firma, Facebook bünyesinde binlerce sözleşmeli personelin WhatsApp sohbetlerini incelediğini belirtti. Austin, Dublin, Singapur ve Teksas’ta milyonlarca kullanıcının mesajları inceleyen binlerce Facebook çalışanı olduğu belirtilirken Mark Zuckerberg eleştiri yağmuruna tutuldu.

whats-1024x538.jpg

Uygunsuz içeriklerin incelenmesi​


WhatsApp sohbetlerini takip eden algoritmanın uygunsuz olarak işaretlediği görsel ve mesajlar için özel ekip ve özel yazılımların kullanıldığı, tüm içeriklerin kontrol altında olduğu belirtildi.

Yaklaşık üç yıl önce, uçtan uca şifreleme sistemi açıklanırken, gönderici ile alıcı arasında herhangi bir durak – bekleme – kontrol noktası olmadan içeriklerin kullanıcılar arasında transfer edileceği belirtiliyordu. Ancak ilgili firmanın raporu bu durumu tamamen inkar eden bir tutum içerisinde!

Kişisel verilerin izinsiz kullanılması, ticari amaçlar ile üçüncü firmalara veri satışı gibi birçok konuda defalarca kez mahkemelik olan Facebook INC. için önümüzdeki süreci sizler için takip ediyor olacağız.

Okumaya devam et...
 

Ruşen

Moderator
Yönetici
Katılım
15 May 2021
Mesajlar
151
Neden artık hiçbir Facebook haberi şaşırtıcı gelmiyor?
 

Theaa

Member
Uzman Üye
Katılım
14 May 2021
Mesajlar
83
Neden artık hiçbir Facebook haberi şaşırtıcı gelmiyor?
Alıştık alıştık. Böyle haberler çıkmasa, hiç kimsenin hiçbir şey umurunda olmayacak. Farkında olmadan nerelere ne bilgiler veriyoruz. Sonra da kızıyoruz.
 

Reklam