Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

İçeriği CSS ile Ziyaretçilere Gizleme

Metaren

Administrator
Yönetici
Forum sitelerinde dikkate değer birçok bilgi bulunur. Aradığınız bilgileri, blog sitelerine göre çok daha hızlı görüntüler ve yanıtlarsınız. Ayrıca etkileşim kullanıcılar arasında gerçekleştirilebildiği için daha fazla içerik ve çözüm yolu tavsiye edilir.

Zaman içerisinde, site içeriğindeki değerli bilgileri hızla edinip, forumun ismine bile bakmayan binlerce kullanıcı olur. Kullanıcı sayısını artırmak ve etkileşime teşvik etmek için çeşitli yollar izlenebilir. Bu konuda, xenforo altyapısını kullanan forumlar için herhangi bir eklenti kurmaya gerek kalmadan, basit bir kod ile ziyaretçilere içerik gizlemeyi anlatacağız.

Ziyaretçilere konu içeriğini gizlemek için aşağıdaki kodları extra.less'e eklemeniz yeterli olacaktır. Üye girişi yapmamış kullanıcılar konu içeriklerinde flu görsel ile karşılaşacaklardır. Diğer tüm yöntemlere göre hızlı ve sunucuya minimum sorgu gönderen bu yöntem ile xenforo konu içeriği gizleme işlemini kullanabilirsiniz.

CSS:
///İçerik Gizleme Blur Efekti Başlangıç///
#XF[data-logged-in="false"] {
  .block--messages {
    .message-content {
      -webkit-filter: blur(4px);
      -moz-filter: blur(4px);
      -ms-filter: blur(4px);
      -o-filter: blur(4px);
      filter: blur(4px);
      filter: progid:DXImageTransform.Microsoft.Blur(PixelRadius='2');
      pointer-events: none;
      -webkit-user-select: none;
      -moz-user-select: none;
      -ms-user-select: none;
      -o-user-select: none;
      user-select: none;
    }
  }

}
///İçerik Gizleme Blur Efekti Bitiş///
 
Son düzenleme:

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.