Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Hükümetler, şirketler, büyük medya kuruluşları ve bazı tanınmış kişiler, Twitter'da "resmi onay" işareti alacak

  • Konbuyu başlatan Gözde Ulukan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
G

Gözde Ulukan

Misafir
Elon Musk tarafından satın alınan Twitter, son dönemde tüm dünyanın gündeminde. Bu dönemde bazı kullanıcılarını alternatif rakiplerine kaptıran Twitter'da birçok şey de değişiyor. Bu kapsamda, tüm Twitter'ı ücretli yapmak istediğini söyleyen Elon Musk, kullanıcıların mavi tik alabilmek için 8 dolar ödemek zorunda olduğunu da açıklamıştı. Hatta Musk, 8 dolarlık ücretin, ülkelerin alım gücüne göre değişeceğini söylemişti.

Ancak mavi tik ile ilgili tek gelişme bu değil. Twitter Blue hizmetinin başkanı Esther Crawford, devlet hesapları, ticari şirketler, iş ortakları, büyük medya kuruluşları, yayıncılar ve bazı tanınmış kişiler ilgili belirli hesapların, onları diğer kullanıcılardan ayırmak için gri bir "resmi onay" işareti alacağını söyledi.

Crawford, attığı tweet'te, pek çok kişinin mavi tik işaretli Twitter Blue aboneleri ile resmi olduğu doğrulanmış hesapları nasıl ayırt edebileceklerini sorduğunu; bu yüzden lansman yapıldığında hesapları seçmek için "resmi" etiketi tanıttıklarını açıkladı.

A lot of folks have asked about how you'll be able to distinguish between @TwitterBlue subscribers with blue checkmarks and accounts that are verified as official, which is why we’re introducing the “Official" label to select accounts when we launch. pic.twitter.com/0p2Ae5nWpO

— Esther Crawford ✨ (@esthercrawford) November 8, 2022Paylaşılan bilgilere göre söz konusu etiket satın alınamayacak ve önceden doğrulanmış tüm hesaplar "resmi" etikete sahip olmayacak. Crawford, "bunu alacak hesaplar arasında devlet hesapları, ticari şirketler, iş ortakları, büyük medya kuruluşları, yayıncılar ve bazı tanınmış kişiler yer alıyor" dedi. Ayrıca, yeni Twitter Blue'nun kimlik doğrulaması içermediğini söyledi.

Twitter, herkesin kendine mavi tik satın alabileceği yeni sistemini pazartesi günü kullanıma sunmayı planlamıştı. Ancak sistem, kötüye kullanımı engellemek amacıyla salı günü gerçekleşecek ABD ara seçimlerine kadar ertelenmişti.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.