Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Huawei Türkiye AR-Ge Merkezi'nin çalışan bağlılığı ve işe alım süreçlerinde dijital dönüşüm yaratan ürünleri

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
2019 yılında, Crenvo İK ve Webrazzi iş birliği ile düzenlemeye başladığımız New HR Summit, bugün Wyndham Grand İstanbul Levent'te katılımcılarla buluştu. Huawei Türkiye AR-Ge Merkezi Satış Direktörü Akif Karacadağ, Çalışan Bağlılığı ve İşe Alım Süreçlerinde Dijital Dönüşüm başlıklı sunumunda önemli konulara değindi.

Konuşmasında Huawei'nin 75 milyar dolar marka değerine ulaştığını belirten Karacadağ, şirketin toplam gelirinin yüzde 22'sinden fazlasını Ar-geye ayırdığını dile getirdi. Huawei'nin dünyadaki en büyük ikinci Ar-Ge merkezinin Istanbul'da olduğunu ifade eden Karacadağ, yazılım ve inovasyon alanına odaklandıklarını belirtti.


Huawei Türkiye AR-Ge Merkezi 2010 yılında 214 milyon dolardan fazla yatırım aldı. 900'den fazla çalışana sahip olan kurum, Tübitak ve akademisyenlerle yoğun iş birliği içinde. Huawei Türkiye AR-Ge Merkezinin odaklandığı alanlar arasında Telekom Wireless, Mobil servisler, Kurumsal uygulamalar ve SaaS yer alıyor.

Karacadağ, IK odağında ürettikleri iki farklı ürünü tanıttı. Talent Interview, şirketlere en iyi yetenekleri kazandırmak ve organizasyona kazandırılan yeteneklerin tutundurulması için üretildi.

OECD ülkelerindeki en büyük problem aday bulmak iken, Türkiye'de ilana başvuran yüzlerce aday arasından en iyisini bulmak olarak öne çıkıyor. Shortlist hazırlama ve mülakat süreçleriyle birlikte, başvuran her 100 adaydan yalnızca 2'si işe alınıyor.


Bu noktada Talent Interview, şirketlere zamandan tasarruf ve objektif değerlendirme ile en iyi adayları yakalama imkanı sunarken, şirketlerin gizli kalmış yetenekleri keşfetmesini sağlıyor. Ayrıca adayları seçerken izlenen önceliklendirme; üniversite ve iş deneyimi olarak yapılıyor. Ancak iyi adaylar kriter olarak belirlenen üniversiteden olmadığı için elenebiliyor.

Talent Interview ise onlarca adaya tek seferde test göndermenizi sağlıyor. Testler JavaScript, Asp.net, SQL, Swift, Python, dahil olmak üzere 60 yazılım dilinde akademisyen destekli sorular içeriyor. Bununla beraber Yapay Zeka destekli akıllı gözetmen teknolojisi kullanıyor. Akıllı gözetmen teknolojisi test esnasında aday yanına biri gelirse, başka bir ses duyulursa ve aday eline telefon alırsa tespit ediyor. Rapor, kapsamlı rapor ve testler sunuyor.

Huawei Türkiye AR-Ge Merkezi'nin bir diğer ürünü WeFocus ise çalışan deneyimi platformu olarak konumlanıyor. Karacadağ, Çalışanların yüzde 51'inin kendini şirkete bağlı hissetmediğini vuruguladı.


Bu noktada WeFocus istediğiniz soru seti ile istediğiniz departmana anket yapabilmenizi sağlıyor. Ürün, Kapsamlı raporlama ve analiz sunuyor. Yapay zeka destekli platform, çalışanların şirkette kalmasında kritik bir rol üstleniyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.