Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Kripto Hindistan’ın Bitcoin’e Vergi Kararı 1 Nisan’da Yürürlüğe Girecek

  • Konbuyu başlatan Aylin Canel
  • Başlangıç tarihi
DİKKAT ! Kripto para piyasası kontrol veya tahmin edilebilir değildir. Anlık değişimler ile kazanç elde edebileceğiniz gibi, ciddi mali zararlar ile karşılaşabilirsiniz. Aşağıdaki içerik konuyu başlatanın sorumluluğunda ve bilgilendirme amaçlıdır. Ticari tavsiye değildir.!
A

Aylin Canel

Misafir
Hindistan-ın Bitcoin-e Vergi Kararı 1 Nisan-da Yürürlüğe Girecek

Hindistan Şubat ayında duyurduğu kripto paralara yüzde 30’luk vergi oranını 1 Nisan’dan itibaren yürürlüğe koyacağını duyurdu.

Hindistan’ın vergi kurumu CBDT’nin başkanı Jagannath Bidyadhar Mohapatra; verginin 1 Nisan itibari ile yürürlüğe gireceğini açıkladı. Ayrıca işlem başına %1 olarak belirlenen kaynakta kesilen verginin (TDS) ise Temmuz’a ertelendiğini ekledi.

Hindistan’da en büyük itiraz edilen nokta ise %1’lik vergi oldu. Blockchain ve Kripto Varlıklar Konseyi (BACC) altında birleşen kripto para sektörü oyuncuları, maliye bakanlığına talepte bulunarak bu oranın %0.01’e düşürülmesini istediler. Platformlar ise %1’lik TDS’nin kripto para alım satımını çok maliyetli hale getirdiğini; şirketleri, yatırımcıları ve trader’ları çok zorlayacağını savundu.

Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman, Şubat ayında yaptığı açıklamada vergiye dair şu ifadeleri kullanmıştı;

“Sanal dijital varlık işlemlerinde çok ciddi bir artış söz konusu oldu. Bu işlemlerin büyüklüğü belirli bir vergi almamızı zorunlu hale getirdi.”
Hindistan kendi dijital parasını da yakında piyasaya sürmeyi hedefliyor. Sitharaman, dijital rupinin 2022-2023 döneminde çıkarılmaya başlanacağını açıklamıştı.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!Hindistan’ın Bitcoin’e Vergi Kararı 1 Nisan’da Yürürlüğe Girecek yazısı ilk önce Türkiye'nin Kripto Blogu | En Güncel Kripto Para Haberleri üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.