Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Hindistan’dan Kripto Para Vergisi

A

Aylin Canel

Misafir
Hindistan-dan Kripto Paraya Vergi

Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman, kripto para birimlerine ilişkin duyuru yaparak 2022-23 yılı Hindistan bütçesini açıkladı.

Hindistan Maliye Bakanı Sitharaman, yaptığı açıklamalarda kripto paraların transferinde elde edilen gelir üzerinden %30 vergi alınacağını belirtti. Ayrıca zarar durumunda herhangi bir mahsup işlemine de izin verilmeyeceğini ekledi.

Sitharaman, kritik Hindistan bütçe konuşmasında;

“Sanal varlıklarda işlemlerde olağanüstü bir artış oldu. Bu işlemlerin büyüklüğü ve sıklığı, belirli bir vergi rejimi sağlamayı zorunlu hale getirdi.” ifadelerini kullandı.

Maliye Bakanı bütçe konuşmasında 2023 yılına kadar Blockchain tabanlı RBI destekli bir Merkez Bankası Dijital Para biriminin (CBDC) tanıtılacağını da söyledi. Açıklamalarına göre dijital rupi yakında piyasaya sürülecek.

Hindistan’ın merkez bankası Hindistan Rezerv daha önce Nisan 2022- Mart 2023 mali yılında bir pilot CBDC projesi başlattığını belirtmişti. Vergilendirme konusunda netliğin oluşmasına karşın kripto para biriminin resmi sınıflandırılması için hala bekleniyor.

Kaynak : Kripto Blogu
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.