Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Hindistan, Kripto Parayı Tamamen Yasaklamadan Vazgeçiyor!

  • Konbuyu başlatan elif tanriverdi
  • Başlangıç tarihi
E

elif tanriverdi

Misafir
Hindistan yerel haber organı olan Economic Times’ın yayınladığı habere göre; ülkede kripto paraların ödemelerde kullanımı yasaklanırken varlık olarak alım satımı ise regüle edilecek.
Hükümet kaynaklarına dayanan açıklamalar, pazartesi günü kripto para sektöründeki şirketlerle yapılan toplantının ardından geldi. Açıklamalara göre kripto paraların varlık olarak düzenlenmesi; Hindistan Merkez Bankası’nın endişelerini hafifleteceği düşünülüyor. Merkez bankası, kripto paraların bir para olarak kullanımına net bir şekilde karşıydı.

2021 yılının başlarında Hint yetkililer; kripto paraları tamamıyle yasaklamayı tartışıyordu. Buna göre hükümetin parlamentoya özel kripto paraların yasaklanmasını öngören bir tasarı sunacağı düşünülüyordu.Görünüşe göre hükümet, daha önceki plandan tamamen vazgeçerek kripto paraların alım satımına izin verip düzenleme yoluna girdi. Hindistan’ın kripto para konusunda fikir değiştirdiği birkaç aydır kulislerde konuşulmakta.

Eylül ayında Hindistan Maliye Bakanı tırmala Sitharaman; El Salvador gibi bir adım atmalarının zor olduğunu ancak kripto parayı yok sayamayacaklarını söyledi. Diğer yandan Hintlerin de kripto para piyasasına gün geçtikçe büyüyen ilgileri var.

Hindistan, dünya çapında en hızlı büyüyen piyasalardan biri haline geldiği için adaptasyon anlamında ülke son bir yılda %650 oranında artış gösterdi.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!Hindistan, Kripto Parayı Tamamen Yasaklamadan Vazgeçiyor! yazısı ilk önce Kripto Blogu üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.