Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Hindistan Kripto Paralar Konusunda İlerleme Kaydediyor!

E

elif tanriverdi

Misafir
Hindistan’ın en büyük kripto para borsası CoinSwitch Kuber CEO’su, otoritelerle yaptıkları görüşmelerde muhteşem bir ilerleme kaydettiklerini paylaştı.

Ashish Singhal, Hindistan regülatörleriyle kripto para konusunda soru-cevap aşamasında olduklarını ve bu sektöründeki kuruluşlarla görüşerek kripto paraları anlamaya çalıştığını açıkladı.

Bloomberg’e konuşan Singhal borsası CEO’su, CoinSwitch Kuber bir yılı aşan süre içerisinde 10 milyondan fazla kullanıcıya ulaştığını; ve bu ayın başında 1.9 milyar dolar değerlemeye çıkarak ülkenin ikinci kriptopara unicorn’u olduğunu söyledi.

Singhal, “Hindistan geçmişte yeni teknolojilere ayak uydurma konusunda Batı’nın 6-7 yıl gerisinde kalıyordu. Artık böyle bir durum söz konusu değil, artık tüm ülkelere ayak uydurabiliyoruz.” dedi. Kriptopara teknolojisinin İnternet’in yeni hali olabileceğini ve Hindistan’ın bu fırsatı kaçırmak istemeyeceğini düşünüyorum diye ekledi.

Mart 2021 tarihinde Hindistan’da kriptopara sahibi olmayı, ihraç etmeyi, üretmeyi ve alıp-satmayı yasaklayacak bir tasarının uygulamaya konması değerlendiriliyordu.

Singhal, tasarının henüz onaylanmadığını belirtirken yerel regülatörlerle mühteşem bir ilerleme kaydettiklerini şu sözlerle ifade etti. “Hükümetin bakış açısını anlayabiliyoruz. Kripto ekosisteminde, (Hindistan’daki) kanunlara uymayan bazı temel eksiklikler var. Kriptonun engellenmesini değil bu eksikliklerin giderilmesini istiyoruz. Regülatörlerle görüşüyor, kaygılarını dinliyoruz. Onlar bizimle konuşuyor, kriptonun faydalarını öğreniyorlar.”

Chainalysis’in 2021 tarihli Global Kripto Benimsenme Endeksinde Hindistan ikinci sırada yer alıyor. Hindistan’daki kriptopara pazarının geçen yıldan bu yana %641 oranında büyüme gösterdiği tahmin ediliyor.

Kaynak : Kripto Blogu
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.