Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Gül, Kripto Paralar Hakkında Açıklama Yaptı!

E

elif tanriverdi

Misafir
Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Gül, kripto para ile dijital para ayrımını iyi yapmalıyız şeklinde açıklama yaptı!

Bugünün sabah saatlerinde gerçekleşen Finansın Geleceği Zirvesi’nde; Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Şakir Ercan Gül, kripto paralar hakkında konuştu.

Zirvede kripto paralar hakkında Gül; Finansal sektörde dijital finansal faaliyetler konusu önem arz ediyor. Merkez Bankamızın hazırladığı dijital elektronik para yasa hazırlığı var. Ekonomimiz daha ciddi bir derinlik kazanacak. Kripto paranın oluşturacağı tahribatları minimize edecek düzenlemeler yapacağız şeklinde açıklama yaptı.

Kripto paraların neden olduğu tahribatların neler olduğu netliğe kavuşmalı. Eğer kullanıcıların yeteri kadar araştırmadan yatıkları yanlış yatırımlar ise bunu tahribat olarak yorumlamak doğru sayılmaz.

Geçtiğimiz günlerde Çin’li Emlak devi Evergrande, finansal açıdan kriz yaşamakta. Bu sebeple hisseleri çok değer kaybetti. Dolayısıyla geleneksel piyasalarda bu tarz durumlar yaşanabiliyor. Kripto para piyasasında da, geleneksel piyasalara göre her şey daha hızlı ilerliyor.

Gül, sözlerinin devamında dijital para ve kripto para ayrımının net şekilde gözetilmesi gerektiğini şu sözlerle vurguladı; Dijital para ve kripto para ayrımını bir şekilde gözetmek durumundayız. Karşılığı olan, net bir otorite olan parayla, karşılığının ne olduğu bilinmeyen; arkasında kimin olduğu bilinmeyen bir parayı aynı kefede değerlendirme imkanımız yok.

Kaynak : Kripto Blogu
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.