Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Hametan Krem Nedir? Hangi Durumlarda Kullanılır?

 • Konbuyu başlatan admin
 • Başlangıç tarihi
A

admin

Misafir
Hametan Krem , bitkisel bir krem olup neredeyse tüm cilt sorunları için kullanılmaktadır. İçerisinde bulunan cadı fındığı son derece yararlı ve cilt dostu bitkisel bir maddedir. Hametan krem nedir hangi durumlarda kullanılır sorusu ise cilt problemi yaşayan kişiler tarafından merak edilmektedir. Sivilce, tahriş, yanık ve pişik gibi problemler için etkili bir çözüm sunmaktadır. Özellikle sivilce ve iltihaplı sivilcelerin kısa bir süre içinde kurumasını sağlar. Hametan kremin içerisinde herhangi bir kimyasal veya paraben bulunmaz.

Hametan krem, yanık tedavisinde de doğal bir ilaç olarak kullanılmaktadır. Kısa bir sürede yara ve yanıkları iyileştirmesi çocuklarda ve yetişkinliklerde rahat bir kullanım sağlar. Kremin kullanımı ancak temiz bir cilde uygulanması ile olmaktadır. Yıkanarak temizlenmiş cilde uygulandığında tahriş durumu yaşanmaz. Ayrıca bakterilerin yayılmasına engel olunur. Bunun yanında temiz bir cilde uygulanan krem, cilte anında hücum eder ve tedavi sağlar.

İlgili Link: Fucitec Krem

Kanamaların durdurulmasında da etkili bir ilaç olan bu bitkisel krem yaraların geçmesine yardımcı olur. Kuru ciltlerde oluşan çatlaklarda ise tedavi sağlar. İçerisinde bulunan cadı fındığı, Kuzey Amerika’da yetişmektedir. Özellikle böcek sokmaları ve ısırmalarında da iz bırakmadan tedavi süresini başlatır. Ağrı ve acıyı da hafifletmesi sayesinde birçok durumda kullanılmaktadır. İltihaplı bir sivilcenin üzerine sürüldüğünde sivilcenin birkaç gün içerisinde kuruduğu gözlemlenmiştir. Herhangi bir yan etkisinin olmaması da rahat bir şekilde herkes tarafından kullanılmasını sağlamaktadır.

Hametan Krem ve Faydaları


Hemen hemen tüm cilt problemlerine iyi gelen krem, ciltte oluşan yara ve yanıkların tedavisinde de kullanılmaktadır. Cerrahi müdahalede bulunulan bir kişiye kısmı olsada ağrıların geçmesi için verilmektedir. Dikiş ağrısını geçirirken, iz kalmadan iyileşme sağlamaktadır. Tamamen bitkisel olması sayesinde de açık yaraya bile sürülebilir. Kuru ciltli kişiler için iyi bir bakım ürünü olarak bilinmektedir. Hametan kremin faydaları şu şekilde sıralanabilir;

 • Yara izlerinin hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlar.
 • İltihapların kurumasını hızlandırır.
 • Sivilce izlerini geçirir.
 • Sivilcelerin kurumasını sağlar.
 • Yanık tedavisinde oldukça etkili bir üründür.
 • Ciltte oluşan koyu lekelerin üzerine sürüldüğünde cilt eşitliğini sağlar.
 • Makyaj bazı olarak kullanılır.
 • Makyajın çok daha kalıcı olması sağlanır.
 • Güneşte yanan cilt için etkili bir ilaçtır.
 • Ayak topuklarında oluşan kuruluğu gidererek, çatlaklarını giderir.
 • Vücudun nem dengesi için ideal bir üründür.
 • Kilo alıp vermeye bağlı oluşan çatlakların tedavisinde kullanılır.
 • Sinek ısırıklarında kaşıntıyı alır.

Hametan Krem Nasıl Kullanılır?


En çok merak edilen konular arasında Hametan kremin kullanım şekli vardır. Öncelikli olarak kullanım için bir doktor tavsiyesinin olması önerilmektedir. Daha sonra kullanılacak bölge iyi bir şekilde temizlenmelidir. Öncesinde alkol kullanılmaması önerilir.

Hametan Krem Faydaları Nelerdir

Hametan Krem Faydaları

İlgili Link: Canesten Krem

 • Fındık büyüklüğünde bir miktar krem parmak ucuna alınır.
 • Sorunlu bölgeye masaj ile yedirilmelidir.
 • Kremi sürdükten sonra silinmemesi ve yıkanmaması gerekmektedir.
 • Açık bir yaraya sürüldüyse üzeri kapatılmaması önerilir.
 • Kapatılması gereken yaralarda ise kremi sürdükten sonra gazlı bir bez yardımı ile kapatılması uygun olacaktır.

Kremin saklama koşullarına dikkat edilmesi kullanım aşamasında önemli olmaktadır. Hametan krem, rutubetsiz bir ortamda olmalıdır. Serin ve ve kuru bir yerde saklanmalıdır. Kullanım bittikten sonra ağzı sıkı bir şekilde kapatılmalı ardından kutusuna konulmalıdır. Kremin son kullanma tarihi geçmişse kesinlikle kullanılmamalıdır. Hametan krem nedir nasıl kullanılır sorusu için bir cilt doktoruna başvurulabilir.

Hametan Krem Kullanımı


Her ilacın kullanımında önce mutlaka doktor kontrolü şarttır. Bunu en büyük nedeni alerjik bir reaksiyona sebep olmamaktır. Doktor tavsiyesi alındıktan sorunlu bölge, sabunlu su ile temizlenir. Krem bölgeye masaj yardımı ile uygulanır. Hametan krem kullanmadan önce her ne nedenle olursa olsun cildin temiz olması gerekmektedir. Önerilen kullanım şekli temizlenmiş cilde uygulamaktır. Cilt bakımı için kullanımında da; el, ayak, yüz bölgeleri iyi bir şekilde temizlenmesi önerilmektedir.

Hametan Krem Sivilce Sorununda Etkili Midir?


İltihap giderici özelliğiyle ön plana çıkan Hemaltan Krem; sivilce sorununun giderilmesinde de etkili sonuçlar ortaya koymaktadır. Sivilcelere etki ederek; sivilcelerin yok olmasına katkı sağlayan bu krem; çeşitli yaralarda da etkili sonuçlar ortaya koymaktadır. Bununla birlikte Hemaltan Krem’in kanamaların durdurulmasında da etkili çözümler ortaya koyduğunu ifade etmek mümkün olmaktadır. Elbette ki bu kremden üst düzeyde bir performans elde etmeyi isterseniz mutlaka önerilen şekilde ve miktarda kullanmaya dikkat etmelisiniz.

Hametan Kremin Yan Etkileri


Bitkisel bir içeriğe sahip olan cilt kreminin, piyasada bulunan diğer kremlere göre daha az yan etkileri bulunmaktadır. İçeriğinde yer alan bazı maddeler hassas ciltli kişilerde alerjik olarak bir reaksiyona neden olabilir. Genel olarak; yüz, gırtlak veya deride şişlik, deri döküntüsü, kızarıklık veya tahriş gibi durumlarla karşılaşılması durumunda bir uzmana başvurulması gerekmektedir. Kremin hamileler için bir yan etkisi yoktur. Hametan krem nedir hangi durumlarda kullanılır sorusu için cevabı bir doktordan, cilt tipinize uygun şekilde yanıt alabilirsiniz.

Kaynak : AlemiKadın
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.