Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Güvenlik çözümleri geliştiren girişim PQShield, 37 milyon dolar yatırım aldı

• Konbuyu başlatan Candeğer Muradoğlu
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
C

Candeğer Muradoğlu

Misafir
Güvenlik çözümleri geliştiren girişim PQShield, 37 milyon dolar yatırım aldı. Şirketin B serisi yatırım turuna Addition liderlik etti. İngiltere merkezli şirketin yatırım turunda Chevron Technology Ventures, Oxford Science Enterprises, Legal & General ve Braavos Capital yer aldı. PQShield, yeni gelen yatırımı donanım ve yazılım çözümleri geliştirmek ve iş birliklerini genişletmek için kullanacağını açıkladı.

2015 yılında Ali El Kaafarani tarafından kurulan PQShield, kuantum bilgisayarların gelecekteki şifreleme güvenliği üzerindeki potansiyel tehditlerine karşı dirençli şifreleme çözümleri geliştiren bir güvenlik şirketi olarak ön plana çıkıyor. Gelecekte bilgisayarların çok daha güçlü hale gelmesiyle birlikte, geleneksel şifreleme yöntemleri çözülebilir hale geliyor. Bu nedenle, kuantum sonrası kriptografi üzerine odaklanıyor.

PQShield'in geliştirdiği teknoloji, kuantum sonrası kriptografi teknolojisi, gelecekteki kuantum bilgisayarların gücüyle çözülmesi zor olan güvenli şifreleme yöntemleri sunarak bilgi güvenliğini artırmayı hedefliyor. Bu teknoloji, özellikle endüstriyel ve devlet kurumlarının veri koruma ihtiyaçlarını karşılamak için kritik bir rol oynuyor. Bu çözümler, kuantum bilgisayarlar tarafından etkin bir şekilde kırılma riski taşımayan güvenli şifreleme yöntemlerini içeriyor.

Şirketin müşteri portföyü oldukça dikkat çekiyor. Müşterileri arasında AMD, Microchip Technologies, Collins Aerospace, Lattice Semiconductor, Sumitomo Electric, NTT Data, Mirise Technologies gibi şirketler yer alıyor.

PQShield'in kuantum bilgisayarların gelecekte şifreleme güvenliğine yönelik oluşturduğu riskleri azalttığı için önemli bir güvenlik sağlayıcısı olduğunu söyleyebiliriz.

Kaynak : Webrazzi

Reklam

AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.