Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Gücünü M1 çipinden alan iPad: iPad Pro 11 inç incelemesi

  • Konbuyu başlatan Arden Papuççiyan
  • Başlangıç tarihi
A

Arden Papuççiyan

Misafir
Apple'ın geçtiğimiz Nisan ayında düzenlediği Spring Loaded etkinliği ile birlikte gücünü M1 çipinden alan yeni iPad Pro ailesinin tanıttığını sizlere aktarmıştık. Başarılı tasarımını M1 çipinin gücü ile birleştiren yeni iPad Pro modelini inceleme fırsatı yakaladık. Bu videomuzda 11 inç büyüklüğündeki yeni iPad Pro modelinin detaylarına yakından bakıyoruz.

iPad Pro teknik özellikleri​


Bildiğiniz üzere yeni iPad Pro ailesi 12,9 inç ve 11 inç olmak üzere iki farklı model olarak tanıtıldı. Bu iki model arasında özellikle ekran kısmında önemli farklılıklar bulunuyor. Bizim inceleme konuğumuz ise ailenin küçük üyesi olan 11 inç büyüklüğündeki yeni iPad Pro modeli.

Gümüş ve uzay grisi renk seçenekleri sunan 11 inçlik yeni iPad Pro, 468 gram ağırlığında ve 5,9 mm kalınlığında. Yeni iPad Pro modelinin tasarım anlamında bir önceki nesil ile neredeyse tamamen aynı olduğunu da ekleyelim. En önemli değişiklik ise tabletin kalbinde yer alıyor.


11 inç büyüklüğünde Liquid Retina ekran kullanan 11 inçlik iPad Pro'nun ekran çözünürlüğü ise 2388 x 1668 piksel. ProMotion teknolojisi ile 120 Hz’e kadar ekran yenileme hızı sunan iPad Pro, 600 nit maksimum parlaklık ve 2. nesil Apple Pencil desteği gibi özelliklere de sahip.

Gücünü Mac modellerinde de gördüğümüz 4 adet performans çekirdeğine ve 4 adet verimlilik çekirdeğine sahip 8 çekirdekli M1 çipinden alan iPad Pro, 128 GB, 256 GB veya 512 GB depolama seçenekleri için 8, 1 ve 2 TB depolama seçenekleri için ise 16 GB RAM sunuyor.

iPad Pro kamera özellikleri​


Arka kısmında 12 megapiksellik f/1.8 diyafram açıklığına sahip geniş açılı kamera ve 10 megapiksellik f/2.4 diyafram açıklığına sahip ultra geniş açılı kameraya sahip olan iPad Pro, ultra geniş açılı kamerası ise 125° görüş alanı da sunuyor.

LIDAR teknolojisine de sahip olan iPad Pro, ön kamera olarak ise 12 megapiksellik f/2.2 diyafram açıklığında ve 122° görüş alanına sahip bir kamera kullanıyor. Dört hoparlörlü ses sistemi ve stüdyo kalitesinde beş mikrofona sahip olan iPad Pro, Thunderbolt 3 destekli USB 4 bağlantı noktasına da sahip.

iPad Pro fiyatı​


Son olarak gelelim 11 inç büyüklüğündeki yeni iPad Pro modelinin fiyatına. 11 inçlik yeni iPad Pro modeli 128 GB depolama seçeneği için 8 bin 599, 256 GB depolama seçeneği için 9 bin 699, 512 GB depolama seçeneği için 11 bin 899, 1 TB depolama seçeneği için16 bin 299 ve 2 TB depolama seçeneği için ise 20 bin 699 TL fiyat etiketine sahip.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.