Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Kripto Grayscale Kripto Ayı Piyasasının Bitişini Ön Gördü

  • Konbuyu başlatan Bilgehan Bilge
  • Başlangıç tarihi
DİKKAT ! Kripto para piyasası kontrol veya tahmin edilebilir değildir. Anlık değişimler ile kazanç elde edebileceğiniz gibi, ciddi mali zararlar ile karşılaşabilirsiniz. Aşağıdaki içerik konuyu başlatanın sorumluluğunda ve bilgilendirme amaçlıdır. Ticari tavsiye değildir.!
B

Bilgehan Bilge

Misafir
kriptoblogu_grayscale-1024x597.jpeg

Dünyanın en büyük dijital varlık yöneticisi Grayscale Investments, geçtiğimiz günlerde kripto dünyasında ayı piyasasının sonunu öngören bir rapor yayınladı. Grayscale, mevcut kripto durumunu geçmişteki ayı piyasalarıyla karşılaştırdı. Varlık yöneticisine göre, ayı piyasası 8 ay daha sürebilir.Grayscale, ayı ve boğa dönemlerinin tıpkı geleneksel borsalar gibi kripto dünyasında da döngüsel olduğunu belirtiyor. Grayscale Investments‘a göre, kripto piyasasının ayı döngüsü dört yıl sürüyor. Varlık yöneticisi bunu, Bitcoin’in gerçekleşen fiyatını şu anda dolaşımdaki Bitcoin sayısına bölerek elde etti.

Grayscale, BTC’nin gerçekleşen fiyatının 13 Haziran 2022’de spot fiyatının altına düştüğünü ve ayı piyasasının başladığının sinyalini verdiğini söyledi. Şirket, bunun yatırımcılar için en iyi satın alma fırsatı olabileceğini belirtiyor. Tarihsel eğilimlere göre bu durum, uzun vadeli yatırımcılar için birikim dönemi anlamına geliyor.

Dijital varlık yöneticisi yaptığı açıklamada, “2020 döngüsünün, önceki döngülerdeki keskin yükseliş ve düşüşün aksine, iki uzun süreli tepe noktası ile ATH aralığında daha uzun bir koşuya sahip olduğu görülüyor. Bu durum, önceki döngülerde mevcut olmayan kripto pazarının artan olgunluğundan kaynaklanıyor olabilir.” dedi.


Son zamanlarda başarısız olan birkaç kripto projesi gördük. Bunun en son örneği Terra ekosisteminin çöküşü oldu. Bu merkezi olmayan finans (DeFi) projesinin çöküşü, bir hafta içinde 40 milyar dolardan fazla yatırımcının parasını buharlaştırdı.

Başarısız Kripto Projeleri Büyük Endişe Gerektirmiyor​


Ancak, Grayscale Investments, son zamanlardaki çöküşlere ve fiyat düşüşlerine rağmen sektörün güçlü kaldığını belirtti. Grayscale, başarısız kripto projelerinin Bitcoin (BTC) ve genel pazarın büyüme yörüngesini etkilemediğini söyledi. Ayrıca şirket, Bitcoin ağının sağlam kaldığını ve tasarlandığı gibi çalıştığını da ekledi.

Grayscale ayrıca, son pazar çöküşünün endüstri için ölümcül olmayacağından da bahsetti. Başka bir büyüme fırsatı sağlanabileceğini söyleyen Araştırma Görevlisi Michael Zhao ve Araştırma Analisti Matt Maximo, “Bu pazar döngüsü, bize şimdiden zorlu testlerden geçmiş DeFi ve altyapı protokollerini, ölçeklendirme çözümlerindeki yenilikleri, büyüyen bir meta veri tabanı endüstrisini ve daha fazlasını sağladı. Fiyat düşüşlerine, tasfiyelere ve oynaklığa rağmen, kripto endüstrisi mümkün olan sınırlarını zorlayarak yenilik yapmaya devam ediyor.” dedi.

Grayscale, GBTC ürününü spot Bitcoin ETF’ye dönüştürmek için çok uğraşıyor. Ancak, SEC, Grayscale’in menkul kıymetler düzenleyicisine karşı yasal işlem başlatmasının ardından spot Bitcoin ETF teklifini reddetti.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!Grayscale Kripto Ayı Piyasasının Bitişini Ön Gördü yazısı ilk önce Türkiye'nin Kripto Blogu | En Güncel Kripto Para Haberleri üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.