Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Grayscale, GBTC’yi Bitcoin ETF’ine Çevirmek İçin Başvurdu

  • Konbuyu başlatan elif tanriverdi
  • Başlangıç tarihi
E

elif tanriverdi

Misafir
Grayscale Investments ve New York Menkul Kıymet Borsası, Grayscale Bitcoin Trust’ı (GBTC) borsa yatırım fonuna dönüştürmek için başvuruda bulundu.
NYSE Arca, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC)’ın 19b-4 formunda; Grayscale’in Bitcoin spot borsa yatırım fonunu listeleme talep etti.

SEC, Grayscale’in başvurusuna yeşil ışık yaktığı gün ile ProShares’in Bitcoin Strategy ETF (BITO) borsada işlem görmeye başlayacağı gün aynı güne denk geliyor.

ProShares’in borsa yatırım fonu doğrudan Bitcoin’e değil Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerine yatırım yapılacak. Ayrıca Grayscale spot Bitcoin’e yer verilecek bir fon kurmayı hedefliyor.Grayscale’in ETF’lerden sorumlu yöneticisi Dave LaValle; “Eğer regülatörler, belli bir varlığa dayalı vadeli işlem sözleşmelerine yer verilecek bir borsa yatırım fonunda sorun görmüyorsa aynı varlığın spot fiyatını yansıtan bir borsa yatırım fonunda da sorun görülmemeli diye düşünüyoruz.” şeklinde açıklama yaptı.

Toplamda yönetimi altında 53.5 milyar dolarlık dijital varlık bulunduran Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein; bu gelişmeyi Grayscale’in yatırımcıları ve sektördeki ortakları için bir dönüm noktası olarak yorumladı.

SEC’nin karar aşaması ise Grayscale’in başvurunun yapıldığı tarih itibarıyla başladı.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!Grayscale, GBTC’yi Bitcoin ETF’ine Çevirmek İçin Başvurdu yazısı ilk önce Kripto Blogu üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.