Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Kripto Grayscale CEO’su “SEC’ye Dava” Sözlerinin Arkasında Olduğunu Açıkladı

  • Konbuyu başlatan Aylin Canel
  • Başlangıç tarihi
DİKKAT ! Kripto para piyasası kontrol veya tahmin edilebilir değildir. Anlık değişimler ile kazanç elde edebileceğiniz gibi, ciddi mali zararlar ile karşılaşabilirsiniz. Aşağıdaki içerik konuyu başlatanın sorumluluğunda ve bilgilendirme amaçlıdır. Ticari tavsiye değildir.!
A

Aylin Canel

Misafir
Grayscale CEO-su “SEC-ye Dava” Sözlerinin Arkasında Olduğunu Açıkladı

Grayscale’in CEO’su Michael Sonnenshein, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) ETF taleplerini reddetmesi durumunda kuruma dava açma düşüncelerinin devam etmekte olduğunu belirtti.

Dünyanın en büyük dijital varlık yatırım platformu olan Grayscale’in CEO’su Michael Sonnenshein Miami’de düzenlenen ETF konferansında konuştu. Daha önce belirttiği SEC’ye dava açma fikrinin arkasında olduğunu İFADE ETTİ.

“SEC Bakış Açısını Değiştirmiş”


Her senaryonun masada olduğunu belirten Michael Sonnenshein konuya ilişkin şunları söyledi;

“SEC, birbirine benzer iki konuyu inceliyorsa, baktığı mercekler de birbirine benzer olmalı… SEC’nin sahip olduğu fırsata baktığınızda, halihazırda zaten vârolan bir ürünü, yatırımcılara daha fazla koruma sağlayacak şekle dönüştürme şansı olduğunu görüyorsunuz. SEC’nin şu an neyi beklediğini açıklamak zor. Çünkü son kabul edilen Teucrium ETF’ine de baktığınızda bunu görüyorsunuz. Çünkü vadeli kontratların spot piyasalara bağlı olduğunu kendileri söylediler. Sonuç olarak, SEC için önemli olan varlığın altında yatan temel piyasa ise, kesinlikle bakış açılarını değiştirmişler demektir.”
“Bir Sonraki Hedef 1933 Yasasına Dayalı Bitcoin ETF”


1933 ve 1940 şirket yasalarına dayalı olan ETF’lere de değinen Grayscale CEO’su, SEC’nin; ProShares, Valkyrie ve VanEck gibi şirketlerin başvurularını kabul ettiği Bitcoin vadeli ETF’lerinin 1940 şirket yasasına bağlı olduğunu da belirtti;

“Bitcoin vadeli ETF’leri çok önemli bir kilometre taşıydı. Bundan sonra SEC’nin doğal adımı da 1933 yasasına dayalı Bitcoin ETF’ini kabul etmek olacaktır”

Bizi Telegram’dan Takip Edin!Grayscale CEO’su “SEC’ye Dava” Sözlerinin Arkasında Olduğunu Açıkladı yazısı ilk önce Türkiye'nin Kripto Blogu | En Güncel Kripto Para Haberleri üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.