Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Görsel analiz alanında yapay zeka çözümleri sunan CognitiweAI OÜ, 1.05 milyon dolar yatırım aldı

  • Konbuyu başlatan Gözde Ulukan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
G

Gözde Ulukan

Misafir
CognitiweAI OÜ, yeni yatırım turunda 1.05 milyon dolar yatırım aldı. Tura TechOne VC, Eleven Ventures, Flat6Labs, DOMiNO Ventures ve Caucasus Ventures gibi girişim sermayesi firmaları ile birlikte melek yatırımcılar da katıldı.

Görsel veri işleme ve analiz alanında yapay zeka çözümleri sunan Cognitiwe, 2021 yılında da TechOne liderliğinde StartersHub, Startup Wise Guys ve EGIAD Melekleri’nin dahil olduğu yatırım turunda desteklenmişti.

Şirketin amiral gemisi Wefresh ürünü, ileri yapay zeka ve görüntü işleme teknolojisi ile perakendecilere iş operasyonlarını optimize etmeleri için gerçek zamanlı iç görüler ve veriye dayalı tahminler sağlıyor. Bu teknoloji, kalite kontrolü, akıllı stok takibi ve ürünlerin tazeliğini sağlama gibi alanlarda şirketlere önemli bilgiler sunuyor.

Microsoft ile çözüm ortağı olarak da çalışan CognitiweAI’ın görüntü işleme teknolojisiyle IoT sistemlerden gelen verileri yapay zeka ile birleştirme yaklaşımı geleneksel görüntü işleme uygulamalarından farklı olarak proaktif kontrol ile etkin stok planlaması imkanı sunuyor.

CognitiweAI OÜ'nün kurucu ortağı ve CEO'su Attila Algan, "Vizyonumuzu paylaşan bu saygın yatırımcıların desteği bizi heyecanlandırıyor. Bu fon, Cognitiwe'i küresel pazarda yapay zeka destekli görüntü işleme teknolojileri konusunda bir lider olarak konumlandırmamıza olanak tanıyacak. Ürünümüzü mükemmelleştirirken, küresel bir aktör olabilmek için gerekli altyapı çalışmalarına odaklandık. Dünyanın birçok farklı bölgesinde yerel ortaklar ve küresel satış ağları ile sözleşmeler imzaladık. Bu sayede Güney Amerika'dan Avustralya'ya, Orta Doğu'dan Avrupa'ya kadar çeşitli bölgelerde önemli bir görünürlük kazandık. Yeni yatırım turumuzun sona ermesiyle hem ekibimizi güçlendirmeye hem de müşterilere ulaşmak için daha yoğun faaliyetlere odaklanmaya yöneleceğiz" dedi.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.